Horoskopi për ditën e premte, 31 mars 2023

DASHI

Hëna është gati të hyjë në shenjën tuaj dhe do të sjellë me vete një lajm të madh në dashuri. Bëhuni gati. Në përgjithësi, muaji mars mbyllet me shumë planetë në krahun tuaj. Në punë situata astrologjike është interesante. Shumë takime premtuese ndodhen përpara. Së shpejti mund të ketë disa lajme për t’u kapur shpejt, sepse disa trena kalojnë vetëm një herë.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 31 mars 2023), dita e përsosur për të biseduar ballë për ballë me një person me të cilin keni një punë të papërfunduar. Nëse është partneri juaj, përpiquni të sqaroheni, por veproni me butësi dhe në mënyrë diplomatike. Në punë mund të riktheheni duke bërë gjëra të mëdha. Keni shumë angazhime dhe projekte në kokën tuaj dhe ato mund të realizohen.

BINJAKËT

Në favorin tuaj janë Hëna dhe Jupiteri, kështu që ju mund të gëzoni kënaqësi të madhe. Në punë do keni një intuitë të madhe dhe do arrini të zgjidhni një problem të kahershëm falë kësaj goditjeje të papritur. Do të duhet të rishikoni një marrëveshje, por do të jetë mirë për ju.

GAFORRJA

Keni një mëngjes shumë premtues, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Për më tepër, muaji prill do të fillojë me një diell të favorshëm, kështu që ju mund të shijoni kënaqësi të madhe. Në punë gjërat nuk po shkojnë shumë mirë, por shumë shpejt do mund të largoheni dhe të rikuperoheni. Forca dhe guxim.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 31 mars 2023), do të jetë një ditë e favorshme për ju, veçanërisht pasditja. Përfitoni prej saj për të krijuar njohuri të reja dhe të vlefshme. Mund të jetë koha e duhur për të nisur një projekt të ri pune.

VIRGJËRESHA

Mëngjes i nënshtruar në dashuri. Megjithatë, gjërat përmirësohen nga pasditja. Në punë yje të shkëlqyer ju ndihmojnë për të vazhduar projektet tuaja dhe për të shkruar faqe të reja të karrierës suaj. Kujdes nga investimet. Nuk është koha për të nisur projekte të shtrenjta me rezultate të pasigurta. Më mirë të mos luani kumar.

PESHORJA

Është e kotë të vazhdosh të mendosh për një të kaluar që nuk të emocionon, ta themi butë, ose më mirë që të ka bërë të pakënaqur. Ndryshoni dhe fokusohuni në të ardhmen me një optimizëm më të madh. Nëse jeni ende beqarë është koha të kapërceni të kaqluarën dhe të filloni të shikoni sërish. Në punë tregohuni të vendosur dhe kuptoni atë që dëshironi dhe mbi të gjitha komunikojani personit të duhur.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 31 mars 2023), mund të ketë grindje dhe konflikte në dashuri. Mundohuni të përdorni të gjithë diplomacinë tuaj dhe mos thoni shumë fjalë, sepse mund të pendoheni. Në punë, kujdes nga komplikimet e mundshme. Në marrëdhëniet me të tjerët nevojitet kujdes dhe durim.

SHIGJETARI

Lini pas të kaluarën dhe shikoni të ardhmen, me më shumë optimizëm. Me pak fjalë, mos u ndalni. Në punë mund të ketë një periudhë rënieje dhe stresi. Moment i lodhur për ata që varen nga miratimi i të tjerëve. Mundohuni ta bëni veten sa më të pavarur.

BRICJAPI

Në dashuri do të jeni mjaft të shqetësuar. Hëna, Dielli dhe Mërkuri janë kundër jush, kështu që duhet shumë pak për t’ju bërë të humbni durimin dhe të debatoni me ata që ju rrethojnë. Përdorni pak diplomaci, heshtni kur nuk duhet të flisni. Në punë qëndroni larg provokimeve.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 31 mars 2023), jeni të hapur për takime dhe njohje të reja. Ndiheni të magjepsur dhe plot karizëm, ndaj nëse ka një person që ju pëlqen, mund ta pushtoni me entuziazëm. Në punë do të dëshironit një ndryshim peizazhi. Mendoni se çfarë të bëni.

PESHQIT

Në dashuri është padyshim një ditë e mirë. Mund të keni arritje të mëdha. Nëse ka një person që ju pëlqen, dilni përpara me entuziazëm. Premtimet e bëra në këtë fazë mund të çojnë në përfitime të mëdha. Në anën e punës Jupiteri është i favorshëm. Por kjo nuk mjafton. Duhet të vendosni vetë në të. Nëse diçka nuk u shpagua, harrojeni.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top