HOROSKOPI E SHTUNË 1 PRILL 2023

Dashi

Emocionet e forta janë rikthyer në jetën tuaj dhe nëse jeni ende beqarë, lejojini vetes disa takime të reja. Në punë vjen koha për të parë nga e ardhmja dhe për të lënë të qetë të shkuarën.

 

Demi

Ky është një moment i bukur për ndjenjat dhe çiftet e qëndrueshme mund të fillojnë të mendojnë për të hedhur një hap përpara si bashkëjetesa apo martesa. Në punë ka ardhur koha për një kërcim cilësor.

 

Binjakët

Në dashuri do t’ju duhet të bëni biseda të rëndësishme me partnerin, por kjo do të jetë e vetmja mënyrë për të bërë një hap përpara. Në punë është më mirë të shtyni disa intervista të rëndësishme, tani nuk është momenti i duhur.

Gaforrja

Ka ardhur koha për të shijuar pak mendjelehtësi, kështu që vazhdoni për pozitivitet. Në punë mund të ketë keqkuptime apo grindje, por tregohuni të sigurt.

 

Luani

Kjo ditë e së shtunës ju sheh pak të zhytur në mendime, por nëse ka diçka që nuk shkon në dashuri, është më mirë të zgjidhni gjithçka menjëherë. Në punë është më mirë të ruani nervat.

 

Virgjëresha

Kjo ditë ju sheh të etur për të provuar përvoja të reja në dashuri. Për sa i përket punës, mund të ketë probleme të vogla që lidhen edhe me sferën ekonomike.

 

Peshorja

Ka ardhur koha për të lënë dashurinë ndaj mos kini frikë të hidheni pak më shumë. Për sa i përket sferës profesionale, mund të ketë diskutime me kolegë.

 

Akrepi

Pak qetësi kthehet në jetën tuaj të dashurisë pas një momenti vështirësie. Për sa i përket punës, përpiquni të shijoni pak më shumë kohë të lirë.

 

Shigjetari

Sot mund të zemëroheni me partnerin tuaj, por kujdes me fjalët tuaja. Për sa i përket punës, vjen pak dembelizmi por ndoshta ju duhet vetëm pak stimulim.

 

Bricjapi

Në dashuri duhet të merrni vendime të rëndësishme dhe të kuptoni nëse ia vlen të vazhdoni një lidhje apo jo. Në punë vjen një moment fati pas kaq shumë pengesash.

 

Ujori

Kjo ditë ju sheh të buzëqeshur dhe të etur për të bërë një ndryshim në jetën tuaj të dashurisë. Në punë ka surpriza dhe kënaqësi të këndshme.

 

Peshqit

Është një kohë e artë për ta dashur këtë, kështu që lëre veten të shkosh. Në punë ka ardhur koha të bëni një hap të madh në cilësi dhe të jeni të fortë në idetë dhe aftësitë tuaja.

 

 

 

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top