HOROSKOPI E PREMTE 14 PRILL 2023

Dashi

Nëse jeni beqarë sot ka mundësi të mira për takime të reja. Mos u mbyllni në shtëpi. Për sa i përket punës, fillon një fazë e re përmirësimi, edhe nëse do të ketë ende disa pengesa për të kapërcyer.

 

Demi

Kjo ditë do të jetë paksa e padurueshme dhe intolerante, veçanërisht në dashuri, por përpiquni të qëndroni më të qetë dhe të shmangni grindjet. Në punë ndiheni pak nën presion.

 

Binjakët

Një vitalitet i bukur kthehet në jetën tuaj të dashurisë, shfrytëzojeni sa më shumë. Në punë do dalin disa vështirësi, por mos u dorëzoni.

 

Gaforrja

Dashuria ju sheh duke u përballur me ndonjë ndryshim të papritur, por përballeni me entuziazëm. Në punë është koha për t’u rikthyer në lojë dhe për të rilindur pas një periudhe të vështirë.

 

Luani

Keni një dëshirë të madhe për të dashuruar dhe për të rizbuluar pak pasion në jetën bashkëshortore. Lajmet dhe njohjet vijnë në punë për ata që kanë punuar mirë në të kaluarën.

 

Virgjëresha

Vjen një moment tensioni në dashuri, bëni kujdes të mos krijoni konflikte të panevojshme me partnerin. Është një periudhë e komplikuar në punë por momenti i rilindjes do të vijë.

 

Peshorja

Kjo ditë ju sheh veçanërisht të qetë dhe të etur për të përjetuar emocione të forta. Për sa i përket punës, prisni mundësi të reja për t’u kapur në fluturim.

 

Akrepi

Kini kujdes në dashuri të mos flisni pa reflektuar më parë siç duhet. Në punë ka pak presion por përpiquni t’i kapërceni vështirësitë me guxim.

 

Shigjetari

Në dashuri është një moment rishikimi ndaj përpiquni të kuptoni se në cilën mënyrë rreh zemra juaj. Ndryshimet vijnë në punë por do të jenë vetëm pozitive.

 

Bricjapi

Kini kujdes në dashuri që të mos bini në provokime dhe të lëshoni argumente të forta. Duhet të gjeni edhe një ekuilibër në punë, i cili prej disa kohësh është paksa konfuz dhe i pasigurt.

 

Ujori

Dëshira për të dashur dhe përjetuar emocione rikthehet, ndaj përfitoni nga kjo valë pozitiviteti. Në punë, prisni një promovim të këndshëm.

 

Peshqit

Ditë e bukur për ndjenjat ndaj përpiquni të kaloni pak më shumë kohë me partnerin tuaj. Në punë jeni plot dëshirë për të bërë dhe intuita dhe kreativiteti juaj po ngrihen lart. Udhëtim të mbarë!

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top