HOROSKOPI E ENJTE 6 PRILL 2023

Dashi

A doni të riorganizoni jetën tuaj nga të gjitha këndvështrimet, para së gjithash nga puna. Kaloni atë bisedë me shefin që keni shtyrë deri tani dhe filloni të merrni vendime.

 

Demi

Yjet e sotëm ju shohin gati për të zgjidhur problemet që keni lënë pa përfunduar deri tani. Përballoni gjithçka me qetësi dhe në dashuri përpiquni të hidheni në disa njohje të reja, mund të takoni një person të veçantë.

 

Binjakët

Ju po përballeni me një periudhë rishikimi të jetës suaj. Mundohuni të kuptoni se në cilin drejtim të shkoni si nga pikëpamja profesionale ashtu edhe nga ajo sentimentale dhe lajmet e mira do të vijnë së shpejti.

Gaforrja

Ky qiell i bukur për të shijuar pak relaksim me të dashurit tuaj. Mundohuni të mos mbylleni shumë dhe të jeni më shumë mes njerëzve. Në punë vijnë përgjegjësi më të mëdha por edhe shumë kënaqësi.

 

Luani

Sot mund t’i jepni flatra shpirtit tuaj sipërmarrës për të arritur diçka më shumë në planin profesional. Vjen momenti i kënaqësisë dhe në dashuri ka disa pengesa të vogla, por shumë shpejt do të rikuperoheni edhe nga ky këndvështrim.

 

Virgjëresha

Ditë e bukur për të përballuar ditën e punës pa shumë drama apo mendime. Mund të merrni edhe një promovim ose bonus nga ndonjë shef ose koleg. Shijo momentin.

 

Peshorja

Kushtojini vëmendje sot sepse diskutimet janë afër. Ka diçka në punën që nuk është shumë bindëse për ju, por përpiquni të mos bëni një dramë prej saj, së shpejti do të përmirësohet. Nuk është një kohë e mirë për dashuri.

 

Akrepi

Sot ju jeni shumë më të sigurt në vetvete dhe të bindur për sharmin tuaj, ndaj vazhdoni me takime të reja nëse kërkoni një shpirt binjak. Dhe nëse e keni provuar tashmë, mund të filloni të bëni plane për të ardhmen.

 

Shigjetari

Ka ardhur koha t’i hapni zemrën të dashurit tuaj. Mos kini frikë të deklaroni ndjenjat tuaja. Në punë vjen një moment i mirë kreativiteti.

 

Bricjapi

Më në fund po filloni të ndiheni pak më mirë në krahasim me periudhën e fundit që ju pa pak poshtë në humor. Nëse jeni beqarë, takime të reja të mundshme janë në rrugë e sipër dhe ata që janë tashmë në një lidhje mund të fillojnë të jetojnë historinë e tyre me qetësi dhe ekuilibër më të madh. Puna? Ende pak pasiguri.

 

Ujori

Sot jeni veçanërisht produktiv, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Nga ana sentimentale, kushtojini vëmendje disa grindjeve të vogla me partnerin.

 

Peshqit

Ju keni arritur në një pikë në karrierën tuaj ku heqja dorë nga një ofertë që nuk të bind nuk do të jetë aq e vështirë. Në dashuri vjen mundësia për të bërë takime të reja.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top