Horoskopi Ditor E Premte 27 Tetor 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Lidhjet emocionale janë në qendër të vëmendjes për të premten. Mund të krijoni lidhje të reja ose të forconi ato ekzistuese. Jini të hapur ndaj emocioneve. Është koha për t’u fokusuar në projektet në pritje. Vendosmëria juaj do të çojë në rezultate pozitive.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Mund të ndihet veçanërisht romantik. Merrni kohë për të treguar dashuri ndaj partnerit tuaj.Jini të vëmendshëm ndaj detajeve në punë. Shmangni shpërqendrimimet për rezultatet më të mira.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të premten mund të ndihen të hutuar në marrëdhënie. Komunikimi i qartë dhe i hapur është çelësi për tejkalimin e sfidave. Bëhuni gati për t’i kapur ato gjërat e ditës.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Marrëdhëniet familjare do të jenë në fokus të premten. Kaloni kohë me të dashurit tuaj. Mund të jeni nën presion në punë. Qëndroni të qetë dhe menaxhoni stresin me muri.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të premten mund të sjellë pasion në jetën e dashurisë së Luanëve. Jini të hapur ndaj aventurave romantike. Përqendrohuni në aftësitë dhe ekspertizën tuaj këto ditë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të premten mund të jetë një ditë komunikimi në marrëdhënie. Shprehni qartë ndjenjat tuaja dhe përkushtimi në punën e palodhshme do ju çojnë në rezultate pozitivë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Kjo e premte mund të ndihet më emocionale se ditët tjera që do vijnë. Jini të hapur për biseda të sinqerta me partnerin tuaj. Mund të hapen mundësi të reja në frontin profesional.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të premten mund të sjellë intimitet më të madh në marrëdhënie. Jini të hapur për të eksploruar lidhje të reja. Përqendrohuni në rritjen tuaj profesionale. Mësimi i vazhdueshëm do ju çojë larg.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të premten mund të ndihet aventurier në marrëdhënie. Përqafoni ndryshimin dhe zbuloni mundësi të reja. Jini të hapur ndaj ideve novatore. Kreativiteti mund të çojë në zgjidhje befasuese.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Komunikimi i qartë është thelbësor në marrëdhëniet me shenjen tuaj. Shprehni hapur mendimet tuaja. Të premten mund të sjellë sfida në punë. Këmbëngulja do të ju ndihmojë ti kapërceni ato.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të premten mund të përjetojnë një lidhje më të madhe me partnerin e tyre. Kaloni kohë në marrëdhënie. Jini të hapur ndaj mundësive të bashkëpunimit. Puna ekipore mund të çojë në rezultate të jashtëzakonshme.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të premten mund të sjellë romancë në jetën e shenjes tuaj. Jini të hapur ndaj gjesteve të dashurisë. Përqendrohuni në rritjen tuaj personale. Përmirësimi i aftësive tuaja do t’ju hapë dyer të reja.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top