Horoskopi ditor, e mërkurë 29 mars 2023

Horoskopi ditor, e mërkurë 29 mars 2023.

Dashi: Kënaquni me kënaqësitë e thjeshta të jetës dhe shijoni çdo moment në maksimum. Mbani objektivat tuaja financiare dhe personale afër jush. Ju mund të ndiheni të shqetësuar për problemet e një shoku/shoqje, duke ndikuar në disponimin tuaj. Marrëdhënia juaj romantike po evoluon në diçka magjike, shijojeni ndjenjën. Mendimi për të punuar në zyrë mund të mos ju tërheqë. Një dilemë mund t’ju largojë nga detyrat tuaja. Pavarësisht një orari të ngjeshur, mund të gjeni një kohë shumë të nevojshme vetëm, megjithëse një punë e shtëpisë mund të kërkojë vëmendjen tuaj. Për individët e martuar, bashkëshorti/ja juaj dhe lidhja juaj janë burimi juaj i adhurimit dhe kjo mund të jetë një ditë e favorshme.

Demi: Ndërsa e rrethoni veten me pozitivitet dhe momente të lumtura, shëndeti juaj do të lulëzojë. Megjithatë, është e rëndësishme të mos e neglizhoni shëndetin, pasi mund të çojë në telashe më vonë. Prisni përfitime financiare nga burime të ndryshme. Personaliteti juaj miqësor dhe simpatik do të tërheqë njohje të reja dhe do të përmirësojë rrjetin tuaj. Ndërprerjet familjare, veçanërisht nga të afërmit e bashkëshortit/es tuaj, mund të shkaktojnë shqetësime të lehta në ditën tuaj. Ky është një moment i përshtatshëm për të nisur një sipërmarrje të re në bashkëpunim me të tjerët, por tregohuni të kujdesshëm përpara se të bashkoni duart me partnerët. Prisni një ditë të gëzuar ku shumica e gjërave shkojnë sipas planit. Veprimet e bashkëshortit/es tuaj fillimisht mund t’ju bëjnë të ndiheni të shqetësuar, por në fund do të kuptoni se ishte për të mirë.

Binjakët: Është e rëndësishme të rregulloni emocionet tuaja dhe t’i mbani ato nën kontroll. Nëse planifikoni të shoqëroheni me miqtë, tregohuni të kujdesshëm kur shpenzoni para, kjo për të shmangur humbjet e mundshme. Ju mund të merrni disa mësime të vlefshme për jetën nga fëmijët tuaj, ku energjia dhe gëzimi i pastër i të cilëve mund të kenë një efekt transformues tek ata që i rrethojnë. Qëndroni vigjilentë pasi dikush mund të përpiqet të dëmtojë reputacionin tuaj. Kërkoni individë me përvojë dhe mësoni nga mençuria e tyre. Gjetja e kohës personale mes një stili jetese të ethshëm mund të jetë sfiduese, por, do të keni mundësi të shumta për t’u kujdesur për veten. Veprimet e bashkëshortit/es tuaj mund të ndikojnë paksa në reputacionin tuaj.

Gaforrja: Potenciali juaj i jashtëzakonshëm intelektual do t’ju mundësojë të kapërceni çdo paaftësi. Ruajtja e një mentaliteti pozitiv është thelbësor për të kapërcyer çdo sfidë. Çelësi i suksesit është investimi në këshillat e individëve novatorë dhe me përvojë. Është një ditë e shkëlqyer për t’u futur në qendër të vëmendjes, me shumë aktivitete për të zgjedhur, duke e bërë sfiduese përcaktimin e prioriteteve. Dashuria dhe romanca do të sjellin gëzim në ditën tuaj. Pranoni se mbështetja e familjes suaj është kritike për suksesin tuaj në punë. Komunikimi do të jetë kostumi juaj i fortë dhe do të jeni në gjendje të shpreheni në mënyrë efektive. Bashkëshorti/ja juaj është në humor të lartë dhe mund të merrni një surprizë prej tyre.

Luani: Merrni pak kohë për t’u çlodhur në mbrëmje. Nëse një anëtar i familjes sëmuret, mund të keni vështirësi financiare, por shëndeti i tij/saj duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor. Kalimi i kohës me miqtë do të jetë i këndshëm, por tregohuni tepër të kujdesshëm gjatë udhëtimit memakinë. Dashuria është në ajër dhe do të mind të përjetoni magjinë e saj. Profesionistët punëtorë mund të presin promovime dhe shpërblime financiare. Disa prej jush mund të përfshihen në aktivitete stimuluese mendore si shahu, fjalëkryqet, shkrimi ose planifikimi për të ardhmen. Një sërë mosmarrëveshjesh me bashkëshortin/en tuaj do të dëmtohen, duke e bërë të vështirë pajtimin.

Virgjëresha: Kujdesuni të mos e teproni dhe jepni përparësi pushimit të duhur. Mund të takoni dikë në një mbledhje shoqërore, i/e cili/a mund të japë këshilla të vlefshme për të forcuar financat tuaja. Mos lejoni që miqtë tuaj të shfrytëzojnë natyrën tuaj bujare. Dashuria do të jetë e thellë dhe kuptimplote dhe ju do të përjetoni bukurinë e saj. Në punë gjërat do të shkojnë në favor dhe personaliteti juaj karizmatik do të lërë përshtypje të qëndrueshme. Do të jetë dita më intime dhe më komode e jetës tuaj në çift.

Peshorja: Mund të keni shëndet të mirë edhe në një ditë të ngarkuar. Është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për shpenzimet tuaja dhe të shmangni tejkalimin. Është e mundur që anëtarët e familjes suaj të mos përmbushin pritshmëritë tuaja prandaj, mos u përpiqni t’i kontrolloni ato dhe në vend të kësaj mendoni të ndryshoni qasjen tuaj për të marrë drejtimin. Veprimet e mirësisë dhe drejtësisë në marrëdhëniet tuaja mund të sjellin shpërblime. Merrni parasysh të regjistroheni në kurse afatshkurtra për të mësuar aftësi të reja dhe për të vazhduar me teknologjinë. Përfitoni nga koha juaj e lirë për të përballuar detyrat që më parë kanë mbetur të papërfunduara. Ju mund të përjetoni gëzimet e vërteta të martesës.

Akrepi: Do të keni mjaft kohë për t’i kushtuar përmirësimit të mirëqenies dhe pamjes suaj, duke marrë gjithashtu përfitime financiare nga burime të ndryshme. Të dëshmosh që fëmija juaj të marrë një çmim dhe të përmbushni pritshmëritë tuaja do të sjellë gëzim të jashtëzakonshëm. Të ndriçosh ditën e partnerit/es me një buzëqeshje të sinqertë do të jetë një përvojë shpërblyese. Ju gjithashtu mund të përjetoni rritje profesionale. Kalimi i kohës cilësore me bashkëshortin/en tuaj do të jetë një përparësi kryesore dhe vëmendja dhe dashuria që do t’i bëni partnerit/es tuaj do t’i bëjë ata të ndihen të gëzuar. Do të jetë një nga ditët më të mira të kaluara me bashkëshortin/en.

Shigjetari: Hiqni dorë nga emocionet negative që po pengojnë përparimin tuaj dhe po ju shkaktojnë shqetësim. Është e këshillueshme që të kërkoni këshilla përpara se të investoni paratë tuaja. Neglizhimi i opinioneve të partnerit/es tuaj mund të çojë në padurimin e tij/saj. Dashuria do të jetë tema qendrore e ditës suaj, por një mosmarrëveshje e mëparshme mund të rishfaqet me partnerin gjatë natës. Shmangni nënshtrimin ndaj presioneve të jashtme kur merrni vendime kritike të biznesit dhe mbani mend gjithmonë se vetë-ndihma është çelësi i suksesit. Përfitimet shëndetësore të një përqafimi të ngrohtë janë të njohura dhe bashkëshorti/ja juaj do t’ju ofrojë shumë përqafime.

Bricjapi: Për të shmangur efektet negative të një diete me kalori të lartë, është e rëndësishme t’i jepet përparësi ushtrimeve të rregullta. Për më tepër, suksesi financiar ka të ngjarë të përmirësohet. Konsideroni të kaloni një mbrëmje relaksuese në kinema ose të keni një darkë me partnerin/en tuaj për të rritur disponimin tuaj. Mund të ndiheni veçanërisht të dashur, prandaj është mirë të bëni plane për një dalje të veçantë me të dashurin tuaj. Marrja e veprimeve vendimtare mund të çojë në rezultate pozitive dhe është e dobishme të lidheni me njerëzit në pozitat e pushtetit. Bashkëshorti/ja juaj aktualisht po shfaq cilësi të jashtëzakonshme dhe ju mund të merrni një surprizë të këndshme nga tjetri juaj i rëndësishëm.

Ujori: Për të mos dëmtuar marrëdhënien me gruan/burrin tuaj, është e rëndësishme të merrni parasysh pasojat e veprimeve tuaja përpara se të veproni në mënyrë impulsive. Të marrësh pak kohë për të ndryshuar gjendjen shpirtërore mund të jetë e dobishme, si dhe shmangia e atyre që kërkojnë kredi të përkohshme. Për më tepër, kalimi i kohës në hobi tuaj dhe ndihma e anëtarëve të familjes mund të jetë e dobishme. Edhe pse mund të jetë e vështirë, është e rëndësishme të pranoni realitetet e situatës dhe të lëvizni nga një dashuri e kaluar. Kur bëhet fjalë për karrierën tuaj, rrethimi me njerëzit e duhur mund t’ju ndihmojë të përparoni. Duke e njohur rëndësinë e kohës, mund t’ju duket e dobishme të kaloni kohë vetëm, edhe pse mund të ndihet mbytës në martesën tuaj aktuale. Për të përmirësuar situatën tuaj, është e rëndësishme të keni një bisedë të hapur dhe të sinqertë me partnerin/en tuaj.

Peshqit: Mund të përballeni me vendime sfiduese, të cilat mund të krijojnë ndjenja stresi dhe ankthi. Do të kuptoni më mirë vlerën e parave duke shmangur shpenzimet e tepërta. Një marrëdhënie e re mund të sjellë përfitime të qëndrueshme dhe pozitive, pasi dashuria është e mundur. Është e rëndësishme të qëndroni të vetëdijshëm për rrethin tuaj. Puna juaj e palodhur do të shpërblehet në punë dhe mund të merrni udhëzime nga një udhëheqës ose plak shpirtëror. Për më tepër, jeta bashkëshortore ka avantazhet e saj, të cilat do t’i përjetoni.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top