Horoskopi Ditor E Martë 9 Korrik 2024

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Më në fund qielli është më i pastër, një bekim veçanërisht për çiftet që duan të nisin një projekt të këndshëm së bashku! Gjatë orëve në vijim do të favorizohen të gjitha marrëdhëniet e vlefshme. Mos u shqetësoni për njerëzit që janë jashtëzakonisht kritikë ndaj jush.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të martën është koha për të ecur përpara, për ta transformuar biznesin tuaj në diçka ndryshe nga e kaluara dhe për të ndryshuar një trend që ju ka parë më shumë fajtorë së fundmi në avantazh. Një përballje përfundimtare do të jetë e nevojshme, veçanërisht me një ish…

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të martën ju keni hyrë në një javë krijimtarie të madhe. Shpresa është që të keni dëshirën për t’u rikthyer në lojë dhe për të shpenguar veten pas një periudhe mërzie. Kujdes gjithashtu sepse ka dikë që i është dashur të ndërpresë një festë për të punuar, nga njëra anë është e vërtetë që duhet ta mbani mendjen të zënë por nga ana tjetër duhet edhe të pushoni.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të martën planetët duan të shkruajnë një histori të re për ju, duke u fokusuar në pjesën sentimentale dhe jo në çështje personale dhe praktike. Do ju duhet të jeni padyshim në një periudhë rikuperimi dhe kjo është një gjë e mirë. Nuk duhet të bëni gabim të izoloheni!

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të martën mbi ju ka një qiell “zbulimesh”, të zgjeruara edhe më shumë nga Venusi që hyn në shenjë dhe sjell avantazhe dhe përfitime duke i shtuar Jupiterit dhe Marsit tashmë të favorshme. Do t’ju duhet vëmendje në detaje dhe të dini të vlerësoni gjithçka, por në fund do të triumfoni!

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të martën më në fund ke prerë degët e ngordhura, ke pohuar veten duke thyer magjinë që të pa të marrë si të mirëqenë. Në të vërtetë, shumë e kanë kuptuar se sa i rëndësishëm jeni. Tani përkushtojuni më shumë kujdesit për veten, por pa e tepruar.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të martën ka ardhur koha të qëndroni të qetë pavarësisht ngjarjeve të shumta të papritura që po ndodhin! Ky muaj sigurisht që do të jetë më pak i rëndë se qershori, sa më shumë t’i afroheni pjesës së dytë të korrikut aq më mirë do të shkojnë gjërat.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të martën nuk duhet të fajësoni gjithçka, muaji korrik mund të ketë shkaktuar njëfarë pasigurie, por kthejeni faqen dhe mendoni menjëherë për shpengimin! Mos u dorëzoni pas instinktit të pastër, mendoni për gjërat dhe do të gjeni zgjidhjet më të mira.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të martën ju duhet të përballeni me Jupiterin në kundërshtim, i cili megjithatë nuk bllokon apo kufizon asgjë, përkundrazi ju kërkon t’i kushtoni vëmendje çdo situate sepse e papritura është afër qoshes dhe mund të prishë gjithçka! Të kërkosh sfida të reja është mirë, por duhet të zgjedhësh më të mirat për të cilat ia vlen të luftosh.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të martën Afërdita së shpejti nuk do të jetë më në opozitë. Edhe dashuria mund të bëhet sërish aktive. Motoja juaj është “më mirë vetëm se e shoqëruar keq” dhe keni ndërmend ta respektoni, por kjo nuk do të thotë se duhet të jeni beqarë nëse doni të dashuroni.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të martën do jeni shumë kritik në këtë periudhë, veçanërisht në dashuri, por mbajeni gjuhën për të shmangur telashet. Për sa i përket punës, tundoheni të ndryshoni grupe ose role ose të filloni një bashkëpunim të ri.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të martën jeni gjithmonë shumë të rezervuar për jetën tuaj private dhe nuk ju pëlqen të thoni shumë gjëra për këtë aspekt, veçanërisht nëse ekspozoheni ndaj njerëzve që nuk janë saktësisht korrekt. Dashuria ka nevojë për siguri, jo fjalë të thjeshta.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top