Horoskopi Ditor E Martë 17 Tetor 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të martën shumë prej jush po kalon një fazë rikuperimi, rruga përpara është ende e gjatë sepse të gjitha problemet e jetës nuk zgjidhen brenda një dite. Kjo është një periudhë ku nuk ka komplikime të mëdha, por rinisja është gjithmonë e vështirë pasi të keni kaluar dy vite të vështira për punë dhe para.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të martën hëna e kundërt në fillim të javës mund të shkaktojë një keqtrajtim të vogël sezonal, nga ana tjetër dihet se vuani nga ndryshime të temperaturës apo humorit. Acaroheni kur keni të bëni me njerëz të caktuar. Mendoni për riparimin e trupit tuaj nga moti i keq i jetës.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të martën puna kërkon shumë kohë dhe dashuria kërkon garanci më të mëdha. Tani ka hapje të reja dhe një çështje profesionale mund të zgjidhet, madje të rifillojë. Saturni është disonant dhe flet për vonesa, për vështirësi në përfundimin e gjërave.

 

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të martën më pak pasiguri në dashuri. Të gjithë ata që duan të shërojnë një plagë mund të veprojnë. Në këtë moment jeni shumë të zënë me punë, me përgjegjësi të mëdha dhe nuk është e lehtë t’i lini hapësirë ​​historive të reja.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të martën ju dëshironi t’u jepni të tjerëve një imazh fitues. Megjithatë, që nga e marta ka pasur dyshime, njerëz që ju kanë nervozuar. Nëse diçka nuk shkon siç duhet, nuk keni pse të bëheni pesimist. Marrëdhëniet romantike të lindura gjatë muajve të fundit janë intriguese, por Afërdita nuk është më në shenjë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të martën ju pret një ditë interesante. Keni një farë rigoroziteti në mendje, veproni me plane të paracaktuara dhe i kryeni aktivitetet me vendosmëri dhe përpikëri. Për sa i përket dashurisë, dyert janë të hapura për takime të reja dhe zyrtarizimin e historive të rëndësishme.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të martën projekte të reja duhet të zhvillohen për mirë administrimin e tyre. Disa kanë ndryshuar referenca, ata që kanë investuar në biznese të reja tashmë e kuptojnë se kanë ndërmarrë një hap të rëndësishëm, por edhe sfidues apo të rrezikshëm.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të martën jeni duke vuajtur nga stresi i tepërt. Veçanërisht nëse keni ndryshuar shumë gjëra kohët e fundit, keni mbyllur bashkëpunime, keni hasur probleme familjare. Jupiteri në opozitë prej disa muajsh po ndryshon rregullat e lojës.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të martën energjia juaj duket se është në një pikë të lartë dhe aftësitë tuaja sociale po shkëlqejnë. Pavarësisht kësaj, karriera mund të shkaktojë disa probleme. Financat tuaja janë të qëndrueshme, por diçka po ju shqetëson emocionalisht.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të martën gjatë orëve të ardhshme do të vini re se energjia dhe ekuilibri juaj i brendshëm janë tepër të mira. Do të jetë pak shtytje dhe tërheqje në fushën e dashurisë, por asgjë për t’u shqetësuar shumë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të martën yjet pëshpëritin se përshtatshmëria juaj është në maksimum. Nuk do të jetë problem t’i trajtoni situatat ndryshe. Në dashuri mund të ketë disa probleme, por asgjë të pazgjidhshme. Mbani një sy në financat tuaja.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të martën nuk është koha më e mirë për dashurinë dhe financat, por mos u shqetësoni shumë. Energjia juaj duket se është mjaft e lartë dhe do t’ju ndihmojë të kapërceni pengesat. Ngadalësim i mundshëm në punë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top