Horoskopi Ditor E Martë 11 Qershor 2024

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Ka pak pavendosmëri këtë të martë. Ekziston edhe një tension i caktuar në jetën personale dhe në punë. Por ka vetëm çështje praktike që duhen zgjidhur. Do të shihni që gjithçka do të jetë mirë. Mos u zemëroni nëse ka ngadalësime.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Kini një vizion më të gjerë për marrëdhënien tuaj, sepse përfundimi i një lidhjeje vetëm për shkak të grindjeve të vogla do të ishte turp. Në punë duhet të ndryshojmë organizimin e orarit, por lajmi i mirë është se disa probleme nga e kaluara do të zgjidhen. Këshilla është të shmangni shpenzimet e panevojshme.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të gjitha historitë e lindura në muajin e fundit mund të bëhen të rëndësishme. Në punë ka ardhur koha për të planifikuar aktivitetet e ardhshme, ndaj tregohuni largpamës. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit. Mundësi të shkëlqyera për sukses në çdo fushë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ju vijnë aventura të bukura me hënën në shenjën tuaj, e cila ju ndihmon edhe në punë. Yjet janë gjithmonë një tregues, puna e vërtetë duhet bërë personalisht kështu që përfitoni nga të mirat dhe veproni!

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të konsolidojnë stabilitetin e tyre. Ka një dëshirë për ndryshim dhe lajme interesante po vijnë në punë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Mund të merrni përgjigjet e shumëpritura. Mos u kapni të papërgatitur. Në punë nuk mungojnë idetë, madje edhe vetëbesimi. Jini të sigurt sepse rrethanat do t’ju udhëheqin.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Ky fillim jave është paksa i përmbajtur. Duhet thënë se kohët e fundit jeni lodhur shumë dhe tani po i ndjeni pak efektet. Ju e zvarritni punën, veçanërisht nëse punoni në fundjavë. Yje të shkëlqyer dhe mundësi të shijshme në çdo fushë. Përveshni mëngët.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Nuk do të mungojnë emocionet e bukura dhe kjo ditë qershori premton të jetë vërtet intriguese. Në punë, megjithatë, Saturni dhe Urani përballë nuk ndihmojnë shumë dhe krijojnë disa vonesa në të ardhura.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Që keni përjetuar ulje-ngritje muajin e kaluar, duhet të gjeni një ekuilibër të ri. Në punë, megjithatë, për shkak të mjediseve disi armiqësore, nuk ndiheni më aq të qetë. Do të shihni që gjithçka shkon në vend dhe do të ketë mundësi të shkëlqyera në të gjitha fushat.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Yje disi të diskutueshëm. Të marten mund të jeni shkaku i polemikave dhe madje të ndiheni të lënë mënjanë. Nga pikëpamja e punës, problemi i vetëm është ngadalësia, të cilën realisht nuk e duron dot. Jepini vetes prioritete dhe do të shihni që nuk do të zhgënjeheni.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Mund të keni disa diskutime me shenjat e Luanit, Demit dhe Akrepit. Ndryshime në pamje në punë dhe gjithashtu bashkëpunime të reja.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Këta yje janë të bukur për beqarët e shenjës me mundësi për të takuar njerëz të rinj pavarësisht se ndiheni pak nervoz, por kjo ndodh vetëm sepse jeni duke bërë shumë gjëra së bashku. Në punë çdo gjë po shkon mirë edhe pse pak ngadalë sipas standardeve tuaja.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top