Horoskopi Ditor E Hënë 8 Janar 2024

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të hënën nuk ju kanë pëlqyer asnjëherë formalitetet dhe frazat e përshtatshme, aq më pak nëse do t’i përdorni këtë vit kur dëshironi të thyeni modelet dhe të jetoni në liri të plotë. Rreth datës 23 do të jetë e nevojshme të merreni me një çështje familjare apo personale që mund të shkaktojë disa trazira.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të hënën qiej të shkëlqyer këtë muaj. Kur kemi miq yje, nga martesa deri tek takimet e rastësishme, gjithçka është e mundur. Janari ju bën thirrje për veprim, ju shtyn të mbyllni situata që nuk janë më ideale, në mënyrë që të ndiheni më mirë, veçanërisht nëse dikush ka vënë në dyshim punën tuaj në muajin dhjetor.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të hënën gjatë orëve të ardhshme do të duhet durim dhe tolerancë për të kapërcyer çështjet e pazgjidhura, në realitet muajt nga tani deri në maj janë përgatitje për një pjesë të dytë më të rëndësishme të vitit, Jupiteri do të hyjë në shenjë në fund të majit! Në ditë të caktuara të janarit do t’ju duhet të shtrëngoni dhëmbët, lodhja është e fortë.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të hënën momenti është interesant për të zgjidhur një problem ekonomik ose për të marrë konsensus më të madh. Ata që bëjnë gjithmonë të njëjtën punë do ta përsosin atë, por do të ketë mundësi për të kryer risi gjithmonë me synimin për të ardhmen. Ata që punojnë larg vendit ku jetojnë do të përpiqen të afrohen dhe të ndryshojnë shtëpinë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të hënën Jupiteri disonant thotë mjaft për punët që konsiderohen të padobishme dhe për disa miqësi të rreme. Edhe pse nuk mungojnë betejat, janari në përgjithësi do të jetë një muaj i favorshëm për shumë prej jush.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të hënën nëse ka tensione në punë ose diçka nuk funksionon siç duhet, do të ishte e përshtatshme të arrini një marrëveshje sa më shpejt të jetë e mundur. Më mirë të jesh gjithmonë i kujdesshëm.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të hënën kujdes mos debatoni brenda familjes, ata që kanë investuar para duhet të përpiqen t’i rikuperojnë. Pak ndryshime thelbësore, veprime kundër rivalëve, ish-eve apo për të kërkuar të drejtat e dikujt nuk kanë dhënë ende rezultatin e dëshiruar. Një situatë, me pak fjalë, që na fton të mos bëjmë hapa më të gjatë se sa mund të përtypim.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të hënën muaji që po përjetoni nuk do të dallohet nga të tjerët përsa i përket zgjidhjeve, ata që kanë ndryshuar kompani nuk janë të kënaqur, të tjerët që janë në krye të një kompani mund të jetë duke menduar për një rol të ri ose ristrukturim në mes të vitit.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të hënën ky është muaji që ju lejon të shfrytëzoni shpejt mundësitë, do të ishte e përshtatshme të vendosni synime të reja tani, nëse marrëveshjet nuk janë nënshkruar tashmë pa humbur kohë. Në fakt, pjesa e parë e vitit 2024 do të jetë më e mirë se e dyta.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të hënën punët në kontakt me njerëzit dhe profesionet e reja vlerësohen, ata që kanë një rol drejtues mund të përmirësojnë situatën e tyre. Nëse propozohen bashkëpunime të reja nuk keni pse të thoni jo. Ata që preferojnë vetminë janë të lirë të mendojnë si të duan, dhe të bëjn qfare të duan.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të hënën nuk është koha për t’u dekurajuar, edhe nëse janari do të jetë një muaj padiskutim kompleks. Do të jetë mirë të përfitoni nga kjo periudhë për të bërë plane për fundin e pranverës, duke u kujdesur që të mos rrezikoni, të mos lini të sigurtën për të pasigurt, siç bënë disa vitin e kaluar.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të hënën Jupiteri në fillim të vitit 2024 është në aspekt të mirë, duke ofruar stabilitet. Projektet që filluan në mënyrë të pasigurt në vjeshtën e vitit të kaluar mund të rikuperohen. Dashuria është e pasigurt për çiftet, ndjenjat nuk janë aq shumë në diskutim, por ka probleme që derdhen në çift nga jashtë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top