Horoskopi Ditor E Hënë 6 Nëntor 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Prej të hënës java që do të hapet do të jetë mjaft e mirë edhe nëse ndahet në dy, një pjesë e parë jo tamam në krye dhe për t’u mbajtur nën vëzhgim. Do të jetë një sekondë për të shijuar.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të hënën dita e ardhshme do të karakterizohet me pozitivitet dhe plot momente pozitive për ju. Do të jetë një ditë vërtet e mirë falë ndikimit pozitiv të Hënës në shenjën tuaj.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të hënën ju pret një javë perfeksioni pasi jeni ndër shenjat më të mira të javës. Në veçanti, e mërkura do të jetë një ditë e mrekullueshme për ju si në dashuri ashtu edhe në punë.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të hënën në orët e ardhshme gjithçka do të shkojë mirë. Do të kaloni ditë të shkëlqyera, në disa raste për t’u mbajtur mend. Në veçanti, të premten do të keni edhe Hënën në shenjën tuaj dhe gjërat do të shkojnë vërtet më mirë në të gjitha fushat, madje edhe në atë sentimentale.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Prej të hënës ju pret një javë e mbarë. Por më e mira do të vijë në fundjavë kur Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke sjellë shumë të mira si në punë ashtu edhe në dashuri.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të hënën për ju java do të ndahet në dy pjesë, njëra pozitive dhe tjetra negative. Dhe ajo negative do të jetë pikërisht ajo që do të përkojë me fundjavën. Të shtunën dhe të dielën bëni pak ose aspak nëse është e mundur. Pjesa e parë e javës do jetë e mirë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Java që nis të hënën do jetë shumë pozitive për ju. Vetëm disa probleme të vogla të mundshme midis të enjtes dhe të premtes. Mundohuni të përqendroheni më shumë në punë edhe nëse dëshironi të qëndroni në shtëpi nën mbulesa gjatë kësaj periudhe.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të hënën java juaj nuk do të jetë më e mira, por nuk do të jetë as aq tragjike. Kushtojini vëmendje ditëve të së martës dhe të mërkurës të cilat do të jenë kryesisht të qeta. Nëse keni projekte për të përfunduar, mos e bëni në këto dy ditë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të premten ju presin disa ditë paksa lart e poshtë. Kushtojini vëmendje ditëve të së mërkurës dhe të enjtes, të cilat do t’ju shohin veçanërisht të shqetësuar dhe të ndrydhur. Ditët e mbetura do të jenë të mira, me të hënën dhe të martën ku do të jeni në krye si në punë ashtu edhe në dashuri.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të hënën, në të gjitha ditët ju presin ditë të mira si në punë ashtu edhe në aspektin e dashurisë. Gjithçka do të shkojë mirë, përveç ditëve të së premtes dhe të shtunës kur mund të ndiheni keq.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të hënën java do të hapet për ju jo në mënyrën më të mirë por pjesa qendrore nuk do të përbuzet vërtet. Ndaj përfitoni nga pjesa qendrore për t’iu përkushtuar dashurisë dhe punës.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të hënën, gjatë viteve të ardhshme do të përjetoni momente të ndërlikuara dhe të lodhshme. Do të jenë orë për t’i mbajtur nën kontroll. Por mos u shqetësoni, me kalimin e kohës gjithçka do të përmirësohet me kulmin që do të arrihet mes të enjtes dhe fundjavës.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top