Horoskopi Ditor E Hënë 30 Tetor 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të hënën mund t’ju sjellë disa vështirësi, por përpiquni të përveshni mëngët pasi do të keni shumë gjëra për të bërë. Kthejeni faqen dhe lini disa situata pas me forcë dhe guxim.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Dita e hënë më në fund do të jetë më e mirë se e kaluara dhe humori juaj gjithashtu do të ndikohet pozitivisht. Mundohuni të mos shfryni nervozizmin e grumbulluar në punë apo për çështje të ndryshme në dashuri.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të hënën përpiquni të mbani larg nervozizmin dhe agjitacionin edhe nëse keni përgjigje që mund të jenë të ngadalta në arritjen e tyre. Mundohuni të lehtësoni stresin duke krijuar momente vetëm për veten tuaj.

 

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të hënën tregon se duhet të keni më pak kërkesa ndaj partnerit tuaj. Do të dëshironit që ai ose ajo të lexonte brenda jush pa thënë asnjë fjalë. Përpiquni të hapeni më shumë këto ditë. Dashuria mund t’ju japë atë qetësi që ju mungon ende në punë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të hënën do të jetë një ditë pozitive për ju pavarësisht disa pengesave të vogla që do të mund t’i kapërceni akoma. Kjo vlen si në sferën profesionale dhe atë të punës, ashtu edhe në jetën dashurie dhe private.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të hënën do të jetë një ditë e shqetësuar dhe nervoze për ju. Mundohuni të mos zemëroheni dhe t’i lini gjërat të rrëshqasin, sepse është vetëm një fazë shumë e shkurtër. Mos u grindni, mos merrni provokime dhe lëreni të shkojë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të hënën do të jetë dita e përsosur për të menduar për dashurinë. Për sa i përket punës, gjërat do të evoluojnë në një mënyrë pozitive, por përpiquni të kapni mundësitë, të mos ngecni dhe të shikoni përreth me kujdes.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Një ditë pozitive, në të cilën mund të ketë disa lajme të mira. Premton të jetë një periudhë e mirë, e cila do të largojë të gjitha gjërat negative të përjetuara në të kaluarën. Mundohuni të mos mendoni më për atë që ka ndodhur.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Jeni të favorizuar përsa i përket dashurisë, ndaj keni vend për ndjenja, por përpiquni të qëndroni larg debateve. Puna mbrohet edhe nga yjet, mund të filloni një projekt të ri, ose diçka që sapo ka nisur do të jetë e suksesshme.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Dita e hënë do të jetë paksa e komplikuar. Mund të ndiheni të stresuar dhe, ndonjëherë, edhe pak agresivë. Në punë mund të ketë disa probleme, ndoshta të lidhura me mbledhjen e parave. Në dashuri, ka ardhur koha për të lëvizur.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Mundohuni të mbani këmbët në tokë dhe kushtojini pak më shumë rëndësi çështjeve materiale dhe mbani nën kontroll shpenzimet. Për sa i përket ndjenjave, ju mund të rikuperoni një histori në krizë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Një ditë e qetë, në të cilën mund të ketë keqkuptime, tensione apo mosmarrëveshje me ata që ju rrethojnë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mbi të gjitha të mos debatoni.

 

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top