Horoskopi Ditor E Hënë 18 Shtator 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Kjo e hënë do jetë një ditë shumë pozitive, sidomos për takime të reja sentimentale. Dhe planeti i Hënes do të jetë tranzit në shenjën tuaj duke ju sjellë avantazhe.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Aspekti i shkëlqyer i Venusit do ta bëjë ditën shumë interesante nga pikëpamja sentimentale. Pasioni është i favorizuar. Historitë e lindura së fundmi mund të jenë shumë tërheqëse dhe intensive.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Në dashuri mund të ketë tensione. Shmangni keqkuptimet me partnerin/en sepse mund t’ju shkaktojnë disa momente shqetësimi dhe hutimi. Në punë do kaloni mirë.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Dita e 18 shtatorit pritet të jetë veçanërisht interesante, jeni ndër shenjat e favorizuara nga yjet dhe Hëna do t’ju avantazhojë, pasi gjendet në një drejtim të shkëlqyer.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Në punë vijnë gjëra të reja që më në fund do t’ju shpërblejnë për përpjekjet që keni bërë deri tani. Ekziston një gjendje e mirë astrologjike edhe përsa i përket ndjenjave.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Dita e parë e javës që nis mund të jetë mjaft e rëndë edhe për shkak të Hënës në dizavantazh me shenjën tuaj. Këshilla është të bëni durim sepse situata do të ndryshojë shumë shpejt.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Mund të mbështeteni në lëvizjen e shkëlqyer të yjeve edhe këtë të hënë. Mërkuri mund të favorizojë zgjidhjen e disa çështjeve që ju shqetësojnë prej disa kohësh dhe që deri tani kanë qenë të ndërlikuara për t’u menaxhuar.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Ka ende disa momente vështirësie në punë, të shkaktuara dhe ndikuara edhe nga problemet që kanë të bëjnë me të shkuarën dhe që ende nuk janë zgjidhur.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Merrni gjithë kohën që ju nevojitet për të kuptuar nëse ju intereson më shumë liria juaj apo personi që është pranë jush. Nga ana tjetër, edhe nëse aspekti i punës po përjeton një periudhë pauze të detyruar, mbani mend se do t’ju duhet të punoni shumë në ditët e ardhshme.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Ajo që ka rëndësi është të mos frenoheni nga pasiguritë që mund të shkaktohen nga disa keqkuptime. Kjo është një periudhë shumë interesante për takime, historitë që lindin tani mund të bëhen të rëndësishme.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Një gjendje e pasigurisë së fortë vazhdon, veçanërisht në vendin e punës, ju nuk dini se ku t’i drejtoni idetë apo investimet tuaja. Në fakt, nuk është e lehtë të menaxhosh shpenzimet në mënyrë optimale, veçanërisht kur Jupiteri është në opozitë dhe të detyron vazhdimisht të rishikosh hesapet.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Nëse i keni dhënë hapësirë ​​angazhimeve të punës për një kohë të gjatë, tani mund të jetë koha për t’u fokusuar sërish në to.

 

 

Horoskopi për të enjten, 21 Shtator 2023

Horoskopi ditor, e mërkurë 20 Shtator 2023

Horoskopi për të martën, 19 Shtator 2023

Horoskopi i të shtunës, 16 Shtator 2023

Horoskopi ditor, e Premte 15 Shtator 2023

Horoskopi për të enjten, 14 Shtator 2023

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top