Horoskopi Ditor E Enjte 5 Tetor 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të enjten në dashuri ka pak pasiguri dhe gjithashtu nervozizëm. Mundohuni të jetoni gjithçka me më shumë qetësi. Në punë prisni disa probleme, sidomos nëse punoni me publikun. Do të shihni që pak nga pak gjithçka do të jetë mirë. Ju do të jeni në gjendje të merrni një kënaqësi të madhe.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të enjten 5 tetor hëna nuk ju mbështet me vëmendje maksimale në dashuri. Në punë mundohuni të tregoheni më bujarë me kolegët.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të enjten këtë mbrëmje ju shohim pak të dashuruar. Në punë ka gjithmonë shumë angazhime por nuk mungojnë kënaqësitë. Do të shihni që pak nga pak gjithçka do të jetë mirë. Përveshni mëngët duhet shumë punë.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të enjten në dashuri duhet të ecni përpara dhe të shikoni nga e ardhmja dhe në punë Jupiteri i kundërt nuk ju ndihmon shumë dhe sjell disa vështirësi. Jo çdo gjë po shkon mirë, por gjërat kanë filluar të funksionojnë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të enjten kjo ditë është shumë e bukur për ndjenjat që keni lënë pak pas dore së fundmi. Në punë, krijimtaria po rritet. Do të shihni që pak nga pak gjithçka do të jetë mirë. Përveshni mëngët së do këtë shumë punë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të enjten në dashuri ka diçka që nuk funksionon, por duhet të kuptojmë se çfarë. Flisni me partnerin tuaj dhe përpiquni të gjeni një zgjidhje. Vetëm në këtë mënyrë do të arrini gjëra të mëdha. Kujdes në punë sepse nuk do jetë një ditë shumë e këndshme.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të enjten ju keni një dëshirë të madhe për të dashur, ndaj lërini emocionet tuaja të rrjedhin. Në punë mund të ketë pengesa të vogla por do arrini t’i kaloni në mënyrën më të mirë të mundshme. Përveshni mëngët dhe do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë. Ju do të jeni në gjendje të merrni një kënaqësi të madhe.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të enjten jeni veçanërisht nervoz, veçanërisht në dashuri. Në punë është më mirë të shtyni vendime të rëndësishme. Ju do të jeni në gjendje të merrni një kënaqësi të madhe.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të enjten nëse ka dikë që ju pëlqen, hidhuni në të pa shumë mendime. Në punë tregohuni të vendosur në veprimet tuaja dhe të tjerët do ju ndjekin. Në fakt, ju keni karizëm të madh dhe ata që ju rrethojnë do të varen në buzët tuaja. Do të shihni që pak nga pak gjithçka do të jetë mirë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të enjten dashuria është paksa e pasigurt kohët e fundit dhe nëse jeni ende i lidhur me një person të largët, do t’ju duhet të bëni një zgjedhje. Ka shumë kaos në punë, merrni kohë për të kuptuar se çfarë të bëni. Do të shihni që pak nga pak gjithçka do të jetë mirë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të enjten është një ditë më shqetësim në dashuri, por do të kalojë. Në punë duhet të riorganizoni gjithçka. Përveshni mëngët dhe gjithçka do të jetë mirë. Ju do të jeni në gjendje të merrni një kënaqësi të madhe.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të enjten deri në këtë fundjavë do të keni mundësi të përjetoni shumë emocione. Në punë, nëse keni dëshirë të ndryshoni diçka, mund ta bëni së shpejti. Do të shihni që do të arrini të merrni një kënaqësi të madhe.

 

 

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top