Horoskopi Ditor E Enjte 2 Nëntor 2023

 

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të enjten nëse kohët e fundit ka pasur probleme dashurie, mund të gjeni një mënyrë për t’i kapërcyer ato. Në punë, konfuzioni i ditëve të fundit zhduket dhe ia lë vendin një dëshire të madhe për të bërë. Përveshni mëngët dhe do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Këtë ditë të enjte do jeni shumë i lodhur dhe kjo mund të ndikojë negativisht në qetësinë e jetës suaj private. Në punë mund t’ju ​​duhet të ndryshoni disa plane.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të enjten mund të ketë disa debate me partnerin tuaj, por asgjë shumë serioze. Në punë, mos kini frikë t’i thoni po një projekti të ri. Gjithçka funksionon, thjesht duhet të keni pak durim dhe besim te vetja. Mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të enjten ki kujdes të mos tregohesh shumë negativ në jetën private apo të nxituar në zgjedhjet e tua. Në punë ka pak nervozizëm por duhet të gjejmë ekuilibrin e duhur. Numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të enjten do bëni kujdes që të mos tregoheni shumë negativë në jetën private apo të nxituar në zgjedhjet tuaja. Në punë ka pak nervozizëm por duhet të gjejmë ekuilibrin e duhur.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të enjten dita sjell disa dyshime në dashuri dhe në punë ndiheni nën presion, por do të ishte më mirë të gjenit pak qetësi, veçanërisht me kolegët. Mundohuni të mos zemëroheni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të enjten nëse ka një ish që kthehet për t’ju shqetësuar, lëreni të kthehet në të kaluarën tuaj. Në punë, hidhuni në projekte të reja. Mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Ka të gjitha kushtet për të marrë diçka të veçantë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të enjten kushtojini vëmendje marrëdhënieve me Demin dhe Ujorin që mund të jenë problematikë. Në punë ju vjen rasti për t’i treguar të gjithëve se çfarë jeni të aftë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të enjten nëse jeni beqar, hidhuni në takime të reja, ata janë në anën tuaj. Në punë përfundoni të gjitha projektet pa vonesë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të hequr disa guralecë nga këpucët tuaja.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të enjten dashuri ka shumë kaos dhe për një kohë të gjatë, por së shpejti do të ketë një mënyrë për ta kompensuar atë. Në punë gjithçka po shkon mirë. Keni arritur shumë dhe shumë më tepër do të vijnë në pak kohë. Ngrini kokën dhe do të shihni se gjithçka është në rregull.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të enjten në dashuri mund të ketë mendime të dyta, por kujdes mos merrni vendime të nxituara. Në punë, projektet e reja do të marrin hov. Do të rifitoni besimin tek ata që ju rrethojnë, por mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të enjten nëse jeni beqarë, shikoni përreth pa shumë frikë. Në punë, bëni gjithçka tani pa e shtyrë. Më pas rrezikoni që ata që ju rrethojnë do t’ju kapërcejnë dhe nuk do të arrini dot asgjë të mirë. Mos u shqetësoni, gjithçka do të funksionojë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top