Horoskopi 21 mars 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

DASHI

Më në fund Hëna do ju ndihmojë të arrini çdo gjë që dëshironi dhe tashmë nuk do dyshoni më për hapat që do hidhni. Nëse keni një lidhje, pas kaq kohësh të mbushura me debate, më në fund do pajtoheni me partnerin tuaj dhe do filloni të bëni projekte afatgjata. Secili do mendojë më të mirën e të dyve.

Lexo Edhe:

 

Ju beqarët do joshni çdo person që do ju dalë para dhe në fund të ditës do zgjidhni atë që do ju pëlqejë më tepër. Në punë keni për të arritur të gjitha rezultatet që keni pritur aq shumë. Do ju konfirmohen edhe disa kërkesa që keni bërë çka do ju mbushë më shumë zemrën dhe do ju shtyjë të ecni përpara. Financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar ndjeshëm. Mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë investim.

DEMI

Nuk do jetë një ditë e lehtë kjo e sotmja prandaj përgatituni shpirtërisht dhe merrni të gjitha masat e mundshme. Për ju të dashuruarit do ketë momente të mbushura me vështirësi. Gjithsesi me durim, tolerancë dhe mirëkuptim do arrini që në mbrëmje të vendosni qetësinë. Ju beqarët nuk do doni të bëni ndryshime të statusit dhe do mbeteni ashtu si keni qenë. Në punë do bëni përpjekje për ta përmirësuar situatën, por asgjë nuk do jetë e lehtë. Disa të ashtuquajtur kolegë do ju prishin punë pa u kuptuar fare. Sipas Horoskopit.vip, financat do kenë nevojë për më tepër përkujdes dhe maturi. Mundohuni të shpenzoni sa me pak të mundeni që të mos mbeteni pa para nëpër xhepa.

 

BINJAKËT

Gjatë kësaj dite ka rrezik të mendoni vetëm për interesin tuaj dhe nuk do mendoni për ata që ju rrethojnë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Do keni kërkesa pafund ndaj partnerit dhe ai nuk do mundet dot t’ua plotësojë të gjitha. Ju beqarët do e keni të vështirë ta joshni personin që pëlqeni, por gjithsesi duhet të tentojnë. Nuk do humbisni asgjë nëse bëni ndonjë hap. Në punë vërtet do ju bëhet një propozim për një post të ri, por duhet t’i men doni gjërat me kujdes dhe mos shkelni mbi kolegët. Mos u tregoni zemërligj. Sektori i financave do jetë shumë i favorizuar dhe do arrini ta mblidhni para edhe për të nesërmen.

GAFORRJA

Gjatë kësaj dite do jeni perfeksionistë dhe do dëshironi t’i bëni gjërat sa më mirë. Dijeni që me dëshirën e mirë mund të arrihet çdo gjë. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e mbushur me fat. Yjet do bëhen të gjitha bashke dhe do iu krijojnë ambientin e duhur për t’u dashuruar pa dorashka. Ju beqaret do hezitoni të hidhni hapa më tej pasi nuk do jeni të sigurt nëse personi është i duhuri. Në punë do merreni me shumë çështje njëherësh dhe nuk do e keni problem që mund të jenë në fusha të ndryshme. Ju jeni të aftë dhe do ju tregoni të gjithëve se sa lart mund të arrini. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë sepse nëse gaboni, situata do ju dalë jashtë kontrollit.

LUANI

Nëse keni për të marrë vendime të mëdha gjatë kësaj dite duhet të tregoheni të matur. Po e kaluat me sukses sot e nesërmja do jetë më e mirë. Nëse keni një lidhje, bashkëpunimi në çift do thellohet akoma më shumë. Do ndiheni mirë në çdo moment dhe nuk do doni të shkëputeni asnjë çast nga partneri. Ju beqarët do keni një takim vendimtar, i cili do ua ndryshojë të ardhmen përgjithmonë. Në punë keni për të pasur mosmarrëveshje në mëngjes, por që nga mesdita gjendja do normalizohet dhe do ndiheni më të qetë me projektet e nisura prej kohësh. Financat do jenë më të mira nëse jeni të vetëpunësuar ose nëse jeni artistë. Në të kundërt duhet të bëjnë pak kujdes.

VIRGJËRESHA

Do bëni mirë t’i ndani gjërat gjatë kësaj dite dhe të mos ecni kuturu pa menduar për pasojat që mund të vijnë nesër. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin ka rrezik të mos jetë e qëndrueshme për shkak se në të do ndërhyjnë familjarët e të dy palëve. Bëni kujdes! Nëse jeni beqarë do afroheni me persona intelektualë dhe mjaft të qetë. Me ta mund të kaloni një jetë vërtet të bukur, por duhet të dinë si t’i bëni për vete. Në punë duhet të jeni më të përgjegjshëm dhe gjithashtu të falënderoni personat që do ju mbështesin. Gjërat nuk do i keni të lehta, por keni për t’ia dalë mbanë. Në planin financiar do keni disa probleme të vogla dhe nuk do jeni aspak të qetë.

PESHORJA

Gjatë gjithë kësaj dite do kërkoni suksesin e pafund dhe nuk do ndaleni përballë asgjëje. Hënën do e keni në krah dhe do ua ndriçojë përherë rrugën. Ju të dashuruarit do keni ndjenja akoma më të thella për partnerin tuaj dhe çdo moment ka për të qenë fantastik. Të dy palët do dini si t’i shprehni me mënyra të ndryshme ato që ndieni. Ju beqarët do tërhiqeni nga shumë persona, por asnjeri prej tyre nuk do jetë i gatshëm të dalë me ju. Sipas Horoskopit.vip, në punë vetëm me ndihmën e bashkëpunëtorëve do arrini majën. Duhet t’ua dini për nder dhe nesër t’ua shpërblemi. Në planin financiar shmangni operacionet e rrezikshme nëse nuk doni të mbeteni pa para.

AKREPI

Gjatë kësaj dite do keni ide fantastike dhe do e bëni çdo moment të veçantë. Për të plotësuar dëshirat do ndërmerrni edhe rreziqe. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e mrekullueshme kjo e sotmja. Të gjitha dëshirat që keni pasur, partneri do ua plotësojë. Ju beqarët me shumë gjasë do bini kokë e këmbë në dashuri me një person të cilin më parë e keni nënvlerësuar dhe disa herë e keni tallur. Në punë do iu jepet një detyrë shumë e rëndësishme, por që do kërkojë më shumë preokupim dhe mund. Dijeni se po ja dolët, nesër do e keni çdo gjë më të lehtë. Në planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri. Nuk do keni për çfarë të ankoheni.

SHIGJETARI

Gjatë kësaj dite do jeni më të bindur për hapat që duhet të hidhni dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Për ju të dashuruarit do ketë momente mjaft pozitive. Do jeni gjithë kohës sensualë dhe do përjetoni emocione të jashtëzakonshme. Partneri do mundohet t’ua plotësojë një nga një të gjitha dëshirat. Ju beqarët nuk duhet t’i mbyllni sytë dhe të ecni ashtu në një drejtim që nuk e njihni sepse do lëndoheni. Në punë do jeni shumë të organizuar dhe do ecni përherë sipas planeve që keni përgatitur më herët. Sipas Horoskopit.vip, nuk do ju dalin pengesa serioze. Buxheti do jetë i qëndrueshëm në çdo moment.

BRICJAPI

Edhe pse në përgjithësi do jetë një ditë e mirë, mos iu nxitoni të jepni menjëherë përgjigje për kërkesat që iu janë bërë. As vendime të menjëhershme mos merrni. Për ju që keni një lidhje priten çaste të qëndrueshme dhe aspak problematike. Mundohuni që në çdo moment t’ia shprehni sa më shumë ndjenjat atij që keni në krah. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për të hedhur hapa, por nuk duhet të refuzoni thjesht disa njohje. Nuk i dihet nga mund t’iu vijë e mira. Jeta profesionale do evoluojë me ritme të shpejta aq sa dhe vete do habiteni sesi do ju ndodhin gjërat kaq bukur. Në planin financiar mos bëni asnjë lloj çmendurie sepse keni për t’u përballur me shumë probleme.

UJORI

Gjatë gjithë kësaj dite do jeni të gatshëm për çmenduri të vogla dhe do dini ta elektrizoni ambientin. Nëse keni një lidhje marrëdhënia juaj me partnerin do forcohet tej mase. Do kaloni momente të paharruara me partnerin vetëm se duhet të bëni kujdes nga xhelozia e të tjerëve. Nëse jeni beqarë do keni një ditë mjaft të veçantë dhe të mbushur me ftesa. Në punë do jeni shumë të palogjikshëm, por fatmirësisht disa miq do ju bëjnë të kuptoni në kohë gabimet e bëra. Deri në fund të ditës do keni mundur t’i vini gjërat në vijë. Urani do jetë planeti që do ju ndihmojë t’i përmirësoni tej mase financat. Do arrini më në fund të kryeni edhe disa investime më tepër.

PESHQIT

Gjatë kësaj dite do dini jo vetëm si të silleni, por edhe do i ndryshoni disa zakone të këqija. Nuk do ju mungojë as besimi tek vetja. Ju të dashuruarit duhet t’i jepni më shumë prioritet se kurrë me parë jetës tuaj në çift sepse përndryshe partneri do ju largohet dhe mund të shohë dikë tjetër. Ju beqarët më në fund do filloni një lidhje ashtu si e keni dëshiruar dhe jeta do ju ndryshojë menjëherë. Në punë do merrni mbështetje të madhe nga kolegët dhe nuk do i zhgënjeni eprorët. Do e keni shumë më të lehtë të bashkëpunoni dhe do arrini rezultatet e duhura. Financat do jenë goxha të turbullta. Kërkoni sa më parë ndihmë pa arritur të përkeqësohet me tepër situata.

 

 

 

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top