Hetimi Prisma, tërhiqen Dybala e CR7: nuk janë pjesë civile kundër Juventus

Cristiano Ronaldo dhe Dybala nga idhujt e tifozëve të Juventusit ishin shndërruar në frikësuesit e Juventus muajt e fundit, në këndvështrimin si klub. Emrat e tyre kishin dalë në pjesën e hetimit Prisma lidhur me manovrën e pagave të kryer nga prokuroria e Torinos. U tha se të dy ishin gati të bënin padi milionere kundër klubit të tyre të vjetër, Juventus. Në vend të kësaj, nga seanca paraprake doli se asnjëri prej të dyve nuk u paraqit në gjyq si palë civile.

Të dy me shumë gjasa do të thirren për të dëshmuar publikisht për atë që ndodhi me rastin e heqjes së famshme të pagës së katër muajve për shkak të emergjencës Covid. Por kush mendoi se mund të bashkoheshin me grupin e atyre që kërkonin dëmshpërblim janë befasuar. Mungesa e avokatëve të tyre në sallën e gjyqit sugjeron se ata nuk kanë ndërmend t’i drejtohen drejtësisë penale. Mungonte edhe FIGC dhe Agjencia e të Ardhurave.

ANKIMIMI I PALËVE CIVILE
Përkundrazi, vendimi për të shtyrë gjithçka për 10 maj lidhet pikërisht me ankesën e paraqitur nga Consob. Bëhet fjalë për dhjetëra aksionarë të vegjël dhe disa shoqata, përfshirë Codacons dhe Siti (sindikata italiane për mbrojtjen e investimeve). Pas një muaji e gjysmë palët do të takohen para gjykatësit Marco Picco për të diskutuar çështjen e përgjegjësisë civile. Aty do të përcaktohet përfundimisht se kush mund të dëmshpërblehet.

“Më ka vrarë e shkatërruar, gjithçka erdhi nga ndeshja me Bylis”: pa kontratë, Shehi lajmëron largimin

Paratë e sheikëve mund të mos e kenë bindur Benzema të largohet nga Real: “Mos besoni atë që lexohet në Web”

Luciano Spalletti ‘i driblon’ të gjithë: timonieri i Napolit është Trajneri i Vitit në Serie A

Uefa e nervozuar me FIGC për sanksionet “e pakta”: Nyon donte që Juventus të përjashtohej nga Europa

‘Adieu Messi’, Galtier konfirmon largimin: “Me Clermont ndeshja e fundit e tij me Psg”

Video/ Mourinho tërbim e zhgënjim: flak medaljen në tribunë pastaj ofendon arbitrin Taylor në parking

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top