Harry Kane mund të largohet nga Tottenham Hotspur gjatë afatit kalimtar të verës.

Sulmuesi anglez është pjesë e Tottenhamit që prej vitit 2011, teksa vazhdimisht forma e tij ka qenë në rritje – por, atij i mungojnë trofetë me klubin, transmeton Express.

Kane ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit të ardhshëm, por largimi i tij mund të ndodhë pas përfundimit të sezonit.

 

 

Klubi londinez mund të lejojë largimin e kapitenit, për të mos rrezikuar që ta humbasin falas në vitin e ardhshëm.

Kësisoj, sipas “Football Insider”, Tottenhami do të kërkojë së paku 100 milionë funte për shitjen e tij, në rast se edhe ai dëshiron të largohet.

Vazhdimisht është raportuar se për 29-vjeçarin i interesuar është gjiganti gjerman, Bayern Munichi.

Harry Kane deri më tani ka regjistruar 422 paraqitje në total me Tottenhamin, ka shënuar 268 gola dhe ka kontribuar me 68 asistime.

 

Video/ Lukaku e Pellegrini i japin frymëmarrje Romës: Frosinone asnjëherë e rrezikshme

Sarri hedh poshtë punën e Igli Tares, ngel në “klasë” blerjet e reja: deklaratat e tij po bëjnë bujë

Koopmeiners gabon një hap nga porta, Szczesny shpëton Juventus: Allegri -4 nga milanezet (Video)

Video/ Sylvinho i lumtur, Uzuni futet si zëvendësues dhe shënon një super gol: beratasi i jep pikën Granadas

Video/ Partizani fundoset në Korçë nga një penallti: Skënderbeu fiton me një goditje në portë

Përplasje frontale mes Sevilla e Barcelonës: “Ndërpresim marrëdhëniet, fyerje e papranueshme”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top