Grupi i Berishës kërkesë për mocion me debat për raportin e DASH, përgjigjet Nikolla

Teksa sot grupi i Berishës depozitoi një kërkesë në Kuvend për t’u mbajtur sot një mocion me debat për raportin e DASH ku evidentoheshin disa problematika për Shqipërinë, kjo gjë nuk u pranua nga parlamenti.

Radiografia e Departamentit të shtetit/ Pikat më të forta

Gjatë fjalës së saj kryeparlamentarja Lindita Nikolla pohoi se brenda 3 ditësh do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve ku do të vendosë për kërkesën për mocionin.

“Brenda 3 ditësh do të mbledh Konferencën e kryetarëve dhe do të vendoset për kërkesën për mocion”, tha Nikolla, ndonëse deputetët demokratë kërkonin që ajo të futej sot në rend dite.

KAS vulos vendimin për rezultatin e Rrogozhinës, çfarë do të ndodhë me kutinë e burgut

Letra e 100 studiuesve të huaj kundër mbylljes së Akademisë Albanologjike

Meta: Qeveria ka në krye të agjendës asimilimin e identitetit kombëtar

Ekspertët e OKB-së ngrenë alarmin: ‘Vala toksike’ e ndotjes plastike është duke rrezikuar shëndetin e njerëzve

Plani i ri britanik për emigrantët/ Braverman: Shqiptarët që kalojnë La Manshin do të depërtohen brenda 20 ditësh

Këtë javë pritet miratimi i ligjit të ri për pensionet private, shtohen lehtësitë fiskale

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top