Greqia “zgjohet” me tërmet, ja magnituta

Një tërmet me magnitudë 3.8 Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm rreth orës 06:17.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën detare, në Lakoninë jugore, 28 km në jugperëndim të Gerolimenës.

Sipas Institutit Gjeodinamik thellësia e tërmetit ishte 5.6 kilometra.

Nuk ka raportime për të lënduar dhe ende nuk dihet nëse ka dëme materiale, por banorët raoprtojne se lëkundjet kanë qenë të ndjeshme.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top