Greqi zgjedhjet lokale/ Mitsotakis kërkon të fitojë ‘bastin’ në 13 periferi të mëdha

Zgjedhjet lokale mbahen sot në mbarë Greqinë. Kandidaturat nga komuniteti shqiptar llogariten me qindra, gjithsesi nuk ka asnjë akoma për kryebashkiak apo kryetar komune, akoma dhe në zona rurale të banuara kryesisht nga familje minoritare apo emigrante shqiptare.

Qeveria Mitsotaki në garë për të fituar bastin e fitores në 13 periferitë e mëdha të vendit, shanset të larta akoma edhe pas zjarreve të verës dhe katastrofës që shkaktoi furtuna Daniel.

Qytetarët do të kenë mundësi të votojnë për drejtuesit e tyre vendorë deri në orën 19:00 të ditës së sotme.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top