Grealish i habitur: “Mamaja ime më bën gjithnjë një pyetje, por nuk di si ti përgjigjem”

Jack Grealish është një pikë fondamentale e Manchester City të teknikut Pep Guardiola (28 paraqitje dhe 3 gola në sezon), status që e bën atë një idhull të vërtetë të tifozëve dhe një nga shtyllat e kombëtares angleze. Faktor, ky i fundit, që megjithatë, nuk është përcaktues kur 29 vjeçari përballet me një ndeshje jashtë fushe kundër Citizens. Në fakt, jashtë mureve miqësore, Grealish shpesh shënjestrohet nga fishkëllimat e tifozëve kundërshtarë.

GREALISH: “NUK E KUPTOJ MOTIVIN E FISHKËLLIMAVE”
“Gjithmonë pyes veten pse më fishkëllejnë– tha Grealish në intervistën e publikuar në faqen e klubit –. Nuk e kuptoj pse. Kur luajmë jashtë, në çdo fushë, unë gjithmonë fishkëllehem”.

“MAMAJA IME MË PYET GJITHNJË PËRSE”
“Edhe mamaja ime më pyet gjithmonë përse fishkëllehem – vazhdoi playmakeri i City –. Por nuk di çfarë t’i them. Më duhet të përpiqem t’i transformoj në diçka pozitive dhe t’i marr si kompliment”.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top