LAJMI I FUNDIT/ Gjykata e Apelit thotë fjalën e parë për gjyqin e PD-së

Gjykata e Apelit, pas tërheqjes për këshillim për kërkesën e Ivi Kasos që mbron grupin Berisha, vendosi që të mos japë vendim për këtë kërkesë.

Ivi Kaso argumentoi se nuk duhet të legjitimohet grupimi i Enkelejd Alibejat si palë në këtë gjyq dhe të rrëzohet kërkesë padia.

Nëse gjykata do ta pranonte tani kërkesen e Ivi Kasos, do të mbetej në fuqi vendimi i Agron Zhukrit në shkallë të parë, në favor të Sali Berishës.

Por, gjykata zgjodhi të mos veprojë kështu.

Ajo shtyu vendimin për kerkesen e Kasos për të mos e quajtuar palë Alibeajn e ka lënë në fund, ç’ka do të thotë se do të marrë përgjigje me vendimin në fund. Nëse do ta bente tani, do të mbyllej gjyqi dhe do të mbetej vendimi i faktit.

Seanca do të vazhdojë dhe në fund merr vendimin.

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Euro zbret pranë kufirit të 106 lekëve, prek nivelin më të ulët në një muaj ndaj Lekut

Turizmi, hotelet po i rrisin të ardhurat më shpejt se restorantet

Balla i përgjigjet Berishës: Prokuroria dhe Gjykata konfirmuan numrat e Policisë

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top