Giroud shpjegon pritjen që shpëtoi Milanin: “Zbavitëse! Kam një hematomë të vogël”

Nuk shuhet jehona e mrekullisë së Olivier Giroud si portier në Genoa-Milan. Në grumbullimin e kombëtares franceze, ku u thirr nga trajneri Didier Deschamps për ndeshjet kundër Holandës dhe Skocisë, sulmuesi i Milanit shpjegoi ndjesitë e atyre momenteve emocionuese: “Ishte kënaqësi, ishte argëtuese. Kam një hematomë të vogël (tregon parakrahun e djathtë, red.) por jam mirë. Gjithçka është çështje guximi, e gjitha guxim!”.

Më pas Giroud u pyet për traversën e Gudmundsson: “Përfundoi në traversë, ndaj isha i qetë. Qetësi, qetësi” bëri humor ai me stafin e Gjelave.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top