Gaz lotsjellës dhe të shtëna armësh në Zveçan. Digjet makina e policisë

Gaz lotsjellës dhe të shtëna armësh janë shënuar pak çaste më parë në Komunën e Zveçanit, e cila është bllokuar nga serbët.

Mediat kosovare raportojnë se pas të shtënave, disa qytetarë kanë filluar të largohen prej aty në panik. Po ashtu një makine policie i është vënë flaka, ndërsa serbët kanë rrethuar komunën.

4548787

Nga Policia e Kosovës ende s’ka ndonjë konfirmim për këtë rast. Pak më herët, Policia tha se është duke asistuar kryetarët e komunave veriore Zveçan, Leposaviç dhe Zubin Potok, për të ushtruar të drejtën e tyre në punë, në objektet zyrtare të komunave përkatëse.

 

“Policia e Kosovës (PK), sipas autorizimeve ligjore dhe kushtetuese po ndërmerr veprimet e saja policore në ofrimin e sigurisë, ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike si dhe ndërmarrjen e masave policore me qëllim të parandalimit të të gjitha veprimtarive kriminale që paraqiten në vend. Sipas detyrës zyrtare, sot Policia e Kosovës është duke asistuar kryetarët e komunave veriore Zveçan, Leposaviç dhe Zubin Potok, për të ushtruar të drejtën e tyre në punë, në objektet zyrtare të komunave përkatëse”, thuhet në njoftim.

Kurti: Beogradi zyrtar është autori i përshkallëzimit në veri

Tensionet në Veri/ Kurti: Nuk mund të mbyll sytë kur grupet kriminale kërcënojnë rendin e Republikës

Protestat në Veri/ Diskutime sot në Kuvendin e Kosovës

Protestat në veri, BE tre kërkesa për Kosovën

Protestat në veri/ Serbët vijojnë me listë prezencën, shtohet presioni mbi Kosovën

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiçin

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top