“GAP” kërkon 2 milionë dollarë nga Kanye West

Kanye West po përballet sërish me probleme. “Gap” po kërkon mbi 2 milionë dollarë (1.8 milionë euro) nga artisti në mënyrë që të mbulojë kostot që mund të pësojnë në një proces gjyqësor që i akuzon ata se kanë modifikuar një dyqan me qira të Yeezy pa leje.

Gjigandi i shitjes është paditur nga kompania komerciale e pasurive të paluajtshme, Art City Center, e cila zotëron ndërtesën e vendosur në qendër të Los Angelesit, pasi ka bërë ndryshime ‘të shumta, të pamiratuara’.

“Gap” e dha pronën me qira nga prilli 2021 deri në shtator 2022, që është kur West ndërpreu papritmas partneritetin e tij me markën.

Si pjesë e marrëveshjes së tyre, “Gap” nuk u lejua të modifikonte ndërtesën pa kërkuar miratimin nga kompania. Në një padi të paraqitur në tetor 2022, Art City Center kërkoi që “Gap” t’i dorëzonte 1.5 milion dollarë (1.3 milion euro) për të rivendosur vendin.

Por marka e veshjeve këmbëngul se të gjitha ndryshimet u bënë nga West pa miratimin e tyre dhe ngriti një padi të veçantë në prill kundër reperit për të mbuluar çdo dëmtim të mundshëm si dhe tarifat e avokatëve.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top