Fundi i karrierës së Ibrahimovic, dëmtohet përsëri: problem muskular në kofshë e ndalesë e gjatë

Nuk ka paqe për Zlatan Ibrahimovic. Në fakt, sulmuesi suedez u rikthye në selinë e kuqezinjve nga impenjimet e tij me kombëtaren duke u ankuar për dhimbje në kofshën e djathtë. Një dramë e vërtetë, sepse kontrollet instrumentale zbuluan një problem muskulor. Për momentin nuk dihet ende shkalla e dëmtimit, as koha e rikuperimit. Zlatan do të vlerësohet nga java në javë për të kuptuar evoluimin e situatës. E vetmja gjë e sigurt, për momentin, është se lojtari nuk do të jetë në dispozicion të Stefano Pioli. Ibrahimovic do të humbasë ndeshjen e madhe kundër Napolit të dielën në mbrëmje dhe duket fundi i karrierës për 41 vjeçarin.

Pas Kalulu, pra, Milan humbet edhe Ibrahimovic në funksion të angazhimeve të ardhshme në prill. Një goditje e rëndë për Pioli, i cili nuk do të mund të besojë më në përvojën dhe karizmën e Zlatan. Kështu, kuqezinjtë në fushë do të duhet të mbështetet vetëm te Giroud në qendër të sulmit. Lajmi i keq është se për suedezin përshtypja është se mund të jetë një problem serioz që do ta mbajë larg fushës për të paktën disa javë. E megjithatë kontrollet e mëtejshme dhe vlerësimet e reja do të jenë përcaktuese.

Real Madrid e Barça nuk mund të përdorin më El Clasico për të sponsorizuar sfidat mes tyre

Milan blindon Maignan e mendon për të ardhmen: rinovim deri në 2028

Shpëton Broja, Pochettino i bën dalje 15 lojtarëve te Chelsea: ja kush do të ndryshojë fanellë

Sevilla ekspert si klub, Mourinho rekordmen si trajner: në Budaspet luhet me “autobus” e me “veteranë”

FOTO/ Vendosi dygolëshi i Mauro Icardi, ‘digjet’ Stambolli: Galatasaray 23 herë kampion i Turqisë

Sfidon Mou e “injoron” Romën, Mendilibar: “E përgatis këtë finale si çdo ndeshje tjetër”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top