Video/ Atalanta rikuperon dy gola, por e fundos Vecino: Lazio fiton, Sarri përjashtohet

FROSINONE 2-1 VERONA
Frosinone vazhdon të ëndërrojë për një renditje të lartë, duke arritur në 12 pikë pas 8 javësh. Skuadra e drejtuar nga Di Francesco mposhti Hellas Verona me një supremaci që shkon përtej rezultatit 2-1. Vendasit dominuan në zonën ofensive dhe në krahë, duke e vënë në vështirësi kundërshtarin. Golat erdhën pikërisht nga krahët, me avantazhin e Reinier (46’pp). Llogaritë i mbylli një Soulé gjithnjë e më vendimtar në minutën e 66′. Goli i Djuric (93′) dhe presioni i fundit i Hellas ishin të kotë.

 

Pas suksesit në Glasgow, Lazio rigjeti fitoren edhe në kampionat duke mposhtur 3-2 Atalantën në fund të një ndeshjeje me ritme mjaft të larta. Pas 11′ minutash bardhekaltrit e panë vetën në 2-0. Autogoli i De Ketelaere dhe Castellanos u duk se drejtuan ndeshjen. Por Atalanta mori kontrollin e ndeshjes. Ederson rihapi takimin me një goditje me kokë në minutën e 33′. Pastaj në minutën e 63′ një tjetër goditje me kokë, ajo e Kolasinac, barazoi rezultatin. Në fund Vecino, me një asist të Castellanos, u kujdes për t’i dhënë tre pikët teknikut Sarri, i cili u përjashtua nga fusha.

Lazio shënoi dy gola në 11 minuta, por pësoi një rikthim të frikshëm nga Atalanta, përpara se goli i vonuar i Vecino të vendoste ndeshjen. Përfundoi 3-2 në Olimpico, në fund të një ndeshjeje intensive dhe spektakolare. De Ketelaere hapi rezultatin me autogol në minutën e 5′, Castellanos dyfishoi rezultatin, duke futur në rrjetë një krosim të Felipe Anderson në minutën e 11′. Bergamaskët patën meritën të mos dorëzoheshin. Në minutën e 33′ Ederson rihapi ndeshjen me kokë, pastaj në krosimin e Ruggeri, barazoi Kolasinac. Por nuk kishte mbaruar, sepse në minutën e 83′ Vecino në gjysmë-kthesë arriti t’i japë tre pikë Lazio.

 

 

MONZA 3-0 SALERNITANA
Monza mundi 3-0 Salernitana në ndeshjen e javës së tetë të Serie A duke marrë suksesin e dytë radhazi në kampionat. Monza bashkohet me Lecce në vendin e shtatë, me 12 pikë. Pjesa e parë ishte e dominuar nga skuadra briancole, e cila zhbllokoi ndeshjen pas vetëm 9′ minutash me Colpani. Vendasit gjetën dyfishimin në minutën e 18′ me golin e parë të tealentit Vignato në Serie A (në debutimin e tij si titullar). Në pjesën e dytë skuadra kampane tentoi një reagim. Ata iu afruan golit më shumë se një herë, por u përballën me një super Di Gregorio. E në fund morën trisin e Pessina me penallti. Sousa mbetet në vendin e parafundit në renditje në pritje të rezultatit të Cagliari. Tani pankina e tij është e lëkundur.

FROSINONE 2-1 VERONA
Frosinone vazhdon të ëndërrojë për një renditje të lartë, duke arritur në 12 pikë pas 8 javësh. Skuadra e drejtuar nga Di Francesco mposhti Hellas Verona me një supremaci që shkon përtej rezultatit 2-1. Vendasit dominuan në zonën ofensive dhe në krahë, duke e vënë në vështirësi kundërshtarin. Golat erdhën pikërisht nga krahët, me avantazhin e Reinier (46’pp). Llogaritë i mbylli një Soulé gjithnjë e më vendimtar në minutën e 66′. Goli i Djuric (93′) dhe presioni i fundit i Hellas ishin të kotë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top