Fotot virale të Papa Franceskut nuk janë të vërteta

Disa foto të Papa Françeskut, i cili mbante veshur një xhup të bardhë të fryrë në stil alla Kanye West, u bënë virale gjatë fundjavës, por nuk janë vërteta. Fotot u krijuan duke përdorur Midjourney, një mjet i inteligjencës artificiale i cili mund të gjenerojë imazhe shumë realiste. Fotot virale të Papa Françeskut mashtrojnë internetin Njerëzit në internet vlerësuan stilin e Papës dhe me siguri do të zhgënjehen kur të mësojnë se fotot nuk janë të vërteta. Programet e inteligjencës artificiale janë bërë gjithnjë e më të aksesueshme, e megjithatë njerëzit kanë qenë në gjendje të dallojnë (në disa raste) se kur një foto është e rreme. Mirëpo me kalimin e viteve, këto programe po përmirësohen dukshëm. Fill pas fotove të Papës, pati një rritje të menjëhershme të kërkimeve për emrin e tij, sipas Google Trends. Fotot e tij u shpërndanë me mijëra herë.

Ryan Gosling flet për raportin me Eva Mendes

Megan Fox dhe reperi shfaqen në publik pas aludimeve për ndarje

Al Pacino baba për herë të katërt në moshën 82-vjeçare

Arnold Schwarzenegger reagon ndaj largimit të Bruce Willis nga aktrimi

Detaje nga romanca e Kylie Jenner me aktorin

Lana Del Rey rikthehet në skenë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top