FOTOLAJM/ Dorian Duçka në SPAK, këshilltari i Ramës që negocioi për McGonigal

Dorian Duçka, këshillari i kryeministrit Edi Rama që ishte një nga njerëzit që negocioi për takimin e Charles McGonigal në zyrën e kryeministrit është fotografuar sot ndërsa hyn në SPAK. Nuk dihet arsyeja e thirrjes së Duçkës nga prokurorët, ndërsa më parë ai ka mbajtur edhe postin e zv.ministrit të Energjisë.

Duçka ishte një nga njerëzit që Rama e përdori për të shoqëruar dëshmitarët në udhëtimet drejt Vjenës për t’u takuar me McGonigal dhe një zyrtar tjetër të FBI në lidhje me hetimin e financimit të lobimit të Partisë Demokratike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top