Foto/ Moti i keq bllokon Tiranën, uji pushton rrugët

Stuhia “Ciaran” mbërrin në Shqipëri, kaos në Tiranë dhe në qytete të tjera të vendit.

Në kryeqytet, rrugët janë mbuluar nga uji dhe ka probleme me qarkullimin e mjeteve.

Siç shihet edhe në foton e cila sigurohet nga ‘Maps’, rrugët e Tiranës janë me ngjyrë të kuqe, gjë që tregon se trafiku është i rënduar.

Çdo rrugë është me ngjyrë të kuqe, por edhe me portokalli, që tregon se ka pak trafik.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top