FOTO/ Mitsotakis bën fushatë me djalin e Fredi Belerit në krah

Mediat greke janë pushtuar nga lajmet për fushatën e zgjedhjeve për parlamentin europian më 9 qershor. Gazeta “Protothema” vëren se kryeministri Kyriakos Mitsotakis po mban gjithnjë e më shpesh në krah të tij, Petro Belerin, djalin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri.

Ky i fundit është kandidat në listën e partisë Nea Demokratia për një vend në Parlamentin Europian. Mitsotakis ka mbajtur takime në qytetin e Artës dhe Agrinios. ©LAPSI.al

mitsotakis-beleris__1_ mitsotakis-beleris__2_

mitsotakis-beleris__3_

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top