FOTO/ Ibrahimovic nuk “harron” ditëlindjen e vet: supermakina për 42 vjetorin është një Ferrari Purosangue

Zlatan Ibrahimovic e ka zakon t’i dhurojë vetes një supermakinë për çdo ditëlindje. E kështu, suedezi, për ditëlindjen e tij të 42-të, zgjodhi një Ferrari Purosangue, SUV nga kompania Maranello. Çmimi? Fillon nga 390 mijë euro. Vitin e kaluar, megjithatë, ish-sulmuesi kishte shkuar shumë larg me një Ferrari Daytona SP3 dhe një 812 Competizione A. Për ditëlindjen e 40-të zgjedhja ra në një SF90 Spider, ndërsa kur mbushi 39 ai preferoi një Porsche 911 Targa 4S Heritage.

Ferrari Purosangue e zgjedhur për këtë rast nga Ibra është një makinë luksoze me motor V12, e aftë të japë 725 HP dhe 716 Nm çift rrotullues maksimal. Makina arrin nga 0 në 100 km/h për vetëm 3.3 sekonda, për një shpejtësi maksimale prej 310 km/h.

Zlatan është një adhurues i makinave sportive, veçanërisht atyre ‘Made in Maranello’. Në fakt, në garazhin e tij fantastik, përvec modeleve të shumta Ferrari milioner ka edhe Porshe, Audi apo Volvo.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top