Forcat izraelite sulmojnë kamionët me ndihma ushqimore të OKB-së

Forcat izraelite kanë sulmuar kamionët që transportonin ushqime për Gazën veriore, sipas organizatës humanitare. Agjencia e OKB-së për Refugjatët Palestinë (UNREA) tha të martën se një autokolonë humanitare e udhëhequr nga organizata ishte goditur ndërsa po transportonte ushqime për njerëzit Në veriun e Gazës, duke thënë se ishte rasti i tretë që forcat izraelite sulmojnë kamionët që transportojnë ndihma.

UNRWA ka publikuar gjithashtu imazhe para dhe pas në llogarinë e saj ‘X’, që tregojnë nivelin e shkatërrimit të qendrës së saj shëndetësore në veri të Gazës. Organizata tha se 84% e objekteve shëndetësore në Gaza janë prekur nga sulmet dhe vetëm katër nga 22 objektet shëndetësore të UNRWA janë ende funksionale.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top