Fermerët kanë nevojë për subvencione, qeveria iu krijon një portal tjetër

“Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca prezantuan sot në Tiranë, Portalin e Fermerit, një tjetër produkt i Revolucionit Digjital, që mundëson informacion në kohë reale mbi tregjet, çmimet, analizat ushqimore, skemat aktive të mbështetjes dhe instrumentet e financimit, kujdesin veterinar, ofertën e farmacive bujqësore, tipologjinë e grumbulluesve, mundësitë e tokave me qira, legjislacionin në fuqi e shumë informacione të tjera, duke iu bërë krah fermerit në jetën e tij të përditshme”, thuhet në njoftimin për media.

Në 10 vite qeverisje ky është portali i radhës që krijon qeveria.

Nga viti 2013 e deri më sot janë krijuar disa portale, që më shumë sesa kanë dhënë zgjidhje për problemet, janë parë thjesht si një mundësi për të shpërndarë lekë për kompanitë që i krijojnë e në raste të tjera janë përdorur vetëm për të larguar vëmendjen nga problemet reale të qytetarëve.

Saimir Tahiri do të jetë i lirë të lëvizë nga shtëpia

Lirimi i Tahirit/ avokati: Plotësoi 5 kushte për t’u liruar, bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore

Berisha zbulon sloganin e ri/ “Pa zgjedhje të lira, nuk ka zgjidhje”

Nga problemet shëndetësore të gruas te kujdesi për fëmijët, çfarë e nxorri Tahirin nga qelia

Arsyeja/ Pse u lirua nga qelia Saimir Tahiri?

1 orë në SPAK/ Noka: Do më shihni shpesh në këto dyer

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top