Erdogan telefonon Zelenskyn, i gatshëm të ndërmjetësojë paqen me Ukrainën

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Siç njofton presidenca turke përmes një postimi në platformën X, Erdogan tha se Turqia po bën përpjekje të mëdha për të ndalur gjakderdhjen si në Ukrainë ashtu edhe në territoret palestineze dhe për të arritur paqen e qëndrueshme.

Presidenti turk shprehu gatishmërinë e Turqisë për të marrë edhe një herë rolin e ndërmjetësit dhe mikpritësit të bisedimeve të paqes.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top