Erdogan, kërkoj falje për reagimin e autoriteteve pas tërmeteve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka kërkuar për reagimin e vonë të autoriteteve pas tërmeteve shkatërruese të 6 shkurtit. Erdogan, që po kërkon edhe një mandat tjetër si president pas dy dekadash në pushtet, u përball me kritika të ashpra nga të mbijetuarit e tërmeteve në Adejaman, në juglindje të Turqisë. “Për shkak të efektit shkatërrues të tërmetit dhe motit të keq, ne nuk ishim në gjendje të punonim siç do të donim në Adejman në ditët e para pas tërmeteve. Ju kërkoj falje për këtë”, tha Erdogan.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top