Emrat/ Kush janë 5 shqiptarët që humbën jetën në aksidentin tragjik në Greqi

Zbardhen emrat e 5 shqiptarëve që humbën jetën ditën e djeshme në një aksident tragjik në Edessa të Greqisë.

Viktimat janë: Besim Mucaj 27.03.1968, Ilir Daci 28.07.1973. Ergin Peposhi 23.09.2004. Ardit Peposhi 06.12.2007 dhe Gazmen Brahaj, 07.07.1976.

Aksidenti ka ndodhur në kilometrin e 87-të të rrugës nacionale Follorinë-Selanik, ku në rrethana ende të paqarta, një automjet është përplasur kokë më kokë me një kamion, për pasojë kanë humbur jetën të pesë personat që udhëtonin në mjet.

Viktimat ishin punonjës sezonalë që mblidhnin qershi në Greqi.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top