EMRAT/ Koncesioni i sterilizimit, urdhër-arrestet e SPAK, ja zyrtarët e përfshirë

Lapsi. al ka zbardhur emrat e ish-zyrtarëve të përfshirë në aferën e koncesionit të sterilizimit, që çoi pas hekurave ish-zëvendësministrin e Shëndetësisë, Klodjan Rjepaj dhe biznesmenin Ilir Rrapaj.

Arrest shtepie
Saimir Kadiu drejtor ekonomik
Marsela Serjanaj drejtoreshe juridike

Detyrim paraqitje
Arben gjata
Pertef Mersini
Genc burazeri
Naile ajazi

AKUZAT
Falsifikim dhe shperdorim detyre
Ilir Rrapaj ka akuzen e mashtrimit

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top