Emigrantët/ Rama në Britaninë e Madhe: Nuk e sollën shqiptarët drøgën këtu, ata përdoren nga κriminelët

Gjatë bashkëbisedimit në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Britanisë së Madhe, kryeministri Edi Rama ka folur për emigrantët e vendit tonë. Ai ka thënë se të rinjtë shqiptarë po përdoren nga kriminelët. Megjithatë, Rama u shpreh i bindur se ata nuk e sollën krimin, por e gjetën atje. Të njëjtin mendim ndau edhe sa i takon drogës, kur tha se ata gjetën tregun në Britaninë e Madhe.

Rama:
Nuk kam probleme se kufijtë e Britanisë mbyllen, por s’duhet ti lëmë të rinjtë shqiptarë të përdoren nga kriminelët. Kriminelët shqiptar nuk e sollën krimin këtu, e gjetën këtu. Nuk e sollën drogën gjetën tregun. Kjo është e vërteta. Për ta lidhur këtë se kjo është propagandë. Tani jemi shumë të interesuar për ta goditur atë dhe do e godasim.

Kjo do jetë e suksesshme dhe ne do të jemi në një pozitë shumë të mirë por te vecosh shqiptarët. Dua Lipa është një emigrante shqiptare, kendon si nje shqiptaro britanike. E njejta gjë edhe për atë djalin në varke.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top