Elon Musk paditet nga Grimes

Elon Musk është paditur nga Grimes për të drejtat prindërore të tre fëmijëve të tyre.

Grimes paraqiti një “peticion për të krijuar marrëdhënie prindërore” më 29 shtator në një gjykatë në Kaliforni, sipas të dhënave gjyqësore të marra nga Page Six. Kërkesa kërkon që gjykata të identifikojë prindërit ligjorë të një fëmije kur ata nuk janë të martuar.

Miliarderi dhe këngëtarja e “Oblivion”janë prindër të tre fëmijëve. Djali i tyre i parë, X Æ A-Xii, mbërriti në maj 2020. Në dhjetor 2021, ata mirëpritën në heshtje vajzën Exa Dark Sideræl nëpërmjet një surrogate. Vetëm në shtator u konfirmua se Grimes solli në jetë fshehurazi një fëmijë të tretë, një djalë të quajtur Techno Mechanicus, të cilin ata e quajnë Tau. Lajmi u zbulua në biografinë e gazetarit Walter Isaacson “Elon Musk”.

Musk dhe Grimes, emri i vërtetë i të cilës është Claire Boucher, ishin bashkë nga viti 2018 deri në ndarjen e tyre zyrtare në shtator 2021.

Themeluesi i SpaceX dhe ish-gruaja e tij, autorja kanadeze Justine Wilson, mirëpritën djalin Nevada Alexander Musk në vitin 2002. Nevada ndërroi jetë nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave vetë. Ata vazhduan të përdornin fekondimin in vitro për të mirëpritur Griffin dhe Vivian Musk, të cilët tani janë 18 vjeç, dhe trinjakët Kai, Saxon dhe Damian, të cilët tani janë 17 vjeç. Në nëntor 2021, Musk mirëpriti gjithashtu binjakët Strider dhe Azure me Shivon Zilis.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top