Einxhel Shkira flet për hyrjen e Sabianit në “BBV”

Ish konkurrentja e “BBVA”, Einxhel Shkira ka reaguar ndaj futjes së Sabianit në reality-show. Përmes rrjetit social,Twitter, Shkira e ka cilësuar gjithë situatën “për të qeshur” për spektaklin, por “shembullin më të gabuar” për shoqërinë.

“Përtej shakasë, kjo që ndodhi sështë aspak normale jo për pjesën e spektaklit se was the funniest, por është totalisht unhealthy jo vetëm si mardhënie por totalisht dhunë psikologjike dhe kontrroll i frikshëm i fëmijës, sidomos vajzës! Ky ishte mesazhi dhe shembulli më i gabuar ever!”, shkroi moderatorja.

Nga ana tjeter, ditën e djeshme gjatë takimit me Keisin, Sabian shprehu zhgënjimin e tij për situatën. “Tek ti gjithmonë kam pasur besim. Çfarë më the kur ike. Ti këtu nuk di asgjë. Më kë mërzitur shumë. Unë u çmenda.Ta kanë punuar të tjerët. Pse o bab, pse? Si të ka rritur babi? Ti je princeshë! Princin do ta zgjedhësh me durim.

Tani nuk kam më besim tek ti. Ma theve besimin. Ti erdhe e vetme këtu, si të porositi babi? Rrëshkite, nuk ke pse bëhesh pre e askujt.
Ki besim tek mendimet e babit. Ti e di që unë jap jetën për ty? Unë të kam rritur 22 vite, unë e di çfarë kam hequr mbrapa teje,”-u shpreh këngëtari.

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top