Editiorial shkruar nga Flamur Buçpapaj PD ka 46 orë kohë të jetë bashkë

Në  pozicionin e ish themeluesit të Pd-se  sot iu bëj thirrje. Grupimeve të  vulës dhe tjetrit të foltores Të bashkohen sot dhe nesër. Mos të  bëjnë këtë  gabim historik që  për arsye karrigeje të fundosin opozitën dhe popullin e saj.  Si ish kryetar i levizjes studentore Shkodër.

Dhe kontribues dhe  votues i partisë demokratike.  Por dhe anëtar i diasporës Shqiptaro -Amerikane  Ku janë me të vërtetë e djathta reale.  Kërkomj bashkim nën vulën dhe stemën e pd-se . Pa asnje diskutim dhe si vëllezer politik  të bashkohen kunder regjimit monist dhe më të poshtër që ka patur Shqipëria ndonjëherë.

 

Po rrezikohet pluralizmi dhe po instalohet partia shtet  se duan disa zyrtar te rangut  fundit në Usa. Të cilët spërfaqsojnë askënd dhe sjan të  votuar as majtas dhe as djathtas. Nëse nuk bashkohen dy grupet e vules ata të dy palët po i bëjn shërbim partisë në pushtet.  Dhe janë fajtor të humbjes që na pret. Prandaj nëse nuk bashkohen  do fillojm protestën paqësore në oborrin  e Pd-se .Ne demokratët dhe nacionalistët Shqiptar  njohim një Pd.  Ne sjemi të përcar e përcar është vetëm lufta për kryetar . Nuk ka koh për akuza te ndërsjellta .Kryetarin e zgjedhim pas 14 Majit.  Mos kujtoni se se kuptojm se po bëhet luft karrigesh dhe jo luftë për fitore e opozites.

Prandaj ka 46 ore kohë  të reflektoni bëhemi bashkë për  fitore  bashkë ja dalim.

Rrofshin demokratet dhe nacionalistët Shqiptarë

Nga Usa  Flamur Bucpapaj

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Euro zbret pranë kufirit të 106 lekëve, prek nivelin më të ulët në një muaj ndaj Lekut

Turizmi, hotelet po i rrisin të ardhurat më shpejt se restorantet

Balla i përgjigjet Berishës: Prokuroria dhe Gjykata konfirmuan numrat e Policisë

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top