Edi je i çmendur?/ Pritja e pazakontë e Ramës për miqtë e tij të politikës

 

Me “valle” dhe piktura i ka pritur Kryeministri Edi Rama liderët në Samitin e Procesit të Berlinit. Të vendosur në rreth, ata kanë shijuar një performancë baleti dhe më pas, Kryeministri u ka treguar një tjetër ambient me pikturën.

“Edi je i çmendur”, e ka pyetur balerini Angelin Preljocaj Kryeministrin Rama.

“Faleminderit të gjithëve që patën durim të shohin diçka të vogël. Pak ditë më parë Edi më tha se dua të jetë diçka e tillë. ët krijojnë të tilla për 24 orë?!”-tregoi balerini.

Më pas, krah për krah me Scholz dhe i ndjekur nga Kurti me Abazoviçin, ata janë nisur drejt ambientit të piramidës, e cila e restauruar, do jetë vendi i zgjedhur për këtë ngjarje.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top