E bujshme në Spanjë, Haaland i përfshirë në një aksion blitz të policisë

Ajo që ndodhi pasditen e sotme në Marbella të Spanjës, brenda Playa Padre, një klub plazhi i famshëm në qytetin andaluzian, ishte sensacionale. Mbi 200 oficerë policie, në fakt, hynë në ambjentet e tij, duke kryer kontrolle për të gjithë të pranishmit, mes tyre edhe Erling Haaland.

HAALAND KONTROLLOHET NGA POLICIA
Sipas raportimeve të bëra nga efektivët e mbërritur në vendngjarje, bëhej fjalë për një kontroll rutinë, të përfshirë në kuadër të një operacioni më të gjerë policor. Qëllimi ishte ndalimi i valës së të shtënave të ndodhura në këtë zonë në muajt e fundit. Si të gjithë të pranishmit, edhe sulmuesi norvegjez iu nënshtrua kontrolleve, duke i treguar dokumentet e tij një oficeri, të pajisur me jelek antiplumb dhe kapuç.

Pasi përfundoi operacioni i policisë, i cili zgjati rreth dy orë dhe kulmoi me arrestimin e një personi me dokumente false, situata më pas u qetësua. Kështu, të pranishmit, përfshirë Haaland, u kthyen për të shijuar diellin dhe plazhin në Marbella.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top