Dyndje drejt plazhit/ Trafik i rënduar në Milot

Fundjava është shoqëruar me fluks të lartë pushuesish në drejtim të bregdetit të Lezhës, por jo vetëm. Që në orët e para të mëngjesit automjetet kanë krijuar rradhë të gjata duke krijuar një kaos në rrugën Fushë-Milot.

Kryesisht automjetet vijnë nga Kosova përgjatë rruges së Kombit, dhe në disa raste pati edhe bllokim të qarkullimit sidomos në kryqëzimet e plazheve të Tales dhe Shëngjinit.

Përgjatë tre muajve të verës ky aks rrugor bëhet i pa aksesueshëm për shkak të trafikut dhe masave të cilat nuk merren nga autoritetet përkatëse sa i takon zgjerimin të rrugës, për të shmangur këtë kaos.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top