Dua Lipa flet për fëmijërinë e saj në Uk dhe Kosovë

Dua Lipa po reflekton për fëmijërinë e saj. Këngëtarja “Levitating” foli për përvojat e saj duke u rritur në Mbretërinë e Bashkuar dhe Kosovë.

“Që në moshë të re, kisha ëndërr të bëhesha një yll i popit, por kurrë nuk më dukej si diçka që ishte e mundur”, tha Lipa duke iu referuar fëmijërisë së saj duke lëvizur mes Kosovës dhe Londrës, shtoi BBC.

“E kuptova dualitetin e trashëgimisë sime që në moshë të re”, shtoi Lipa, e cila u zhvendos në Kosovë me prindërit e saj në moshën 11-vjeçare, por u kthye në kryeqytetin britanik në moshën 15-vjeçare për të përfunduar shkollën e mesme. “Njerëzit gjithmonë pyesnin se nga është emri im,” vazhdoi këngëtarja. “Unë isha vërtet krenare për këtë, por kur isha më i re doja që emri im të ishte, të themi, Hannah – diçka ” normale dhe anglisht.”

Rezultati përfundimtar ishte se në moshën 17-vjeçare, Lipa tha se ishte “e vendosur” të fokusohej në karrierën e saj muzikore dhe filloi të përmbushte ëndrrën pas përfundimit të shkollës. “”Isha vërtet këmbëngulëse. Sapo fillova të shkruaj shumë, punova me një producent. Isha 17 vjeç. Më ofruan një marrëveshje , por producenti Felix më tha të shkoja te një avokat, i cili më tha: “Mos e firmos atëmarreveshje!’ Më pas më ndihmuan të futesha në studio”.

Megjithatë, nuk ishte gjithçka e qetë për artisten. Kur foli me audiencën në festivalin vjetor të letërsisë, Dua tregoi se kur ishte më e re, ajo ishte “në një marrëdhënie me dikë që kishte një ide shumë të ndryshme për besnikërinë nga unë”, raportoi BBC.

Zbulohet data e publikimit të “La Casa de Papel”

Kim K në një romancë dashurie me futbollistin

Britney Spears: Njerëzit nuk e dinë të vërtetën

Khloé Kardashian flet për betejën me kancerin e lëkurës

Ariana Grande bën kërkesën për divorc nga Dalton Gomez

Angelina Jolie i drejtohet ndjekësve shqip

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top