Donald Trump, së shpejti një libër me letrat e të famshmëve

Ish-presidenti Donald Trump po publikon një libër të ri që është një përmbledhje letrash nga njerëz të tjerë të famshëm.

Libri i tij i dytë që nga presidenca e tij, “Letters to Trump” do të arrijë më 25 prill dhe premton 320 faqe me më shumë se 150 letra nga të famshëm dhe politikanë, duke përfshirë Oprah Winfrey, Michael Jackson, Mbretëreshën Elizabeth II dhe Richard Nixon. Sipas një njoftimi për shtyp, Trump “zgjodhi me dorë” çdo letër të dërguar brenda një harku kohor 40-vjeçar dhe do të japë komentin e tij për çdo hyrje.

“Çfarë kanë të përbashkët presidentët, anëtarët mbretërorë, të famshëm dhe titanët e biznesit? Ata të gjithë e duan Donald Trump. Shumë kohë përpara se të hynte në politikë, Donald Trump jetoi një jetë të jashtëzakonshme,” tha në një deklaratë themeluesi i Winning Team Publishing Sergio Gor. “Asnjë libër nuk nxjerr në pah marrëdhëniet e tij ikonike si “Letters to Trump” dhe ne jemi të emocionuar që mund ta ndajmë atë me lexuesit tanë.” “Letters” kushton 99 dollarë me një opsion që lexuesit të paguajnë 399 dollarë për një kopje të nënshkruar.

Trump ka vënë kapelën e tij në garën presidenciale të 2024-ës dhe mbetet kandidati kryesor i republikanëve, pavarësisht nga perspektiva e aktakuzave. Gjatë vizitës së tij në Konferencën e Veprimit Politik Konservator të këtij viti, Donald bëri të qartë se do të qëndronte në garën e 2024-ës edhe nëse prokurorët në Atlanta dhe/ose Uashington, D.C., ngrinin akuza kundër tij për përpjekjet për të rikthyer humbjen e tij në zgjedhjet e 2020-ës. “Nuk do të mendoj as të largohem”, u tha Trump gazetarëve përpara një fjalimi në CPAC.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top