Dialogu, zbulohen detaje nga takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Ohër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të mbajnë takimin e radhës në kuadër të dialogut më 18 Mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Të pranishëm do të jenë edhe përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell dhe emisari për dialogun Miroslav Lajçak.

Borrell dhe Lajçak do të mbajnë takime të ndarë me Kurtin dhe me Vuçiç. Më pas ata do të mbajnë edhe një takim të përbashkët, i cili do të fokusohet në propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me 27 Shkurt, Kurti dhe Vuçiç u dakordësuan për planin në fjalë.

Ndalohen dy serbë, hynë ilegalisht në Kosovë

Sulm me granatë në shtëpinë e një serbi në Kosovë

Del sot në gjykatë/ VOA: McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-sigurimsi shqiptar

Deklarata e Berishës: SPAK ka përgjime ku Veliaj urdhëron Mërtirin për disa pagesa

Ministrja e Jashtme i kthehet Vuçiçit: Pavarësia e Kosovës nuk shkel Kartën e OKB-së

Akuzat për Lajçak, Escobar: I shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top