Dhunohet polici në pikën kufitare në Jarinjë

Një person ka sulmuar fizikisht një polic në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë. Policia e Kosovës bën me dije se agresori pasi ka goditur efektivin është larguar në drejtim të paditur. Punonjësi i policisë aktualisht ndodhet në spital dhe po mbahet nën kujdesin e mjekëve. Autoritetet ligjzbatuese kanë nisur hetimet dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.

“PKK. Jarinje 21.03.2023-17:50. I dyshuari mashkull kosovar është ndaluar nga Policia për procedura policore, dhe i njëjti duke sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor është larguar në drejtim të panjohur të kufirit. Rasti është duke u hetuar, përderisa zyrtari ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sot homazhe në Tiranë në nder të Afrim Bunjakut që u vra në Kosovë

Lajçak pas sulmit në veri të Kosovës: Akt frikacak dhune, bie ndesh me parimet e paqes dhe bashkëpunimit

Sulmet në veri/ Një tjetër polic kërkon ndihmë mjekësore

Sot ditë zie në Kosovën në kujtim të policit Afrim Bunjaku

24 orë nga sulmi terrorist në veri të Kosovës, si paraqitet situata sot?

Ndalohen dy serbë, hynë ilegalisht në Kosovë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top